Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że w tej wspaniałej polsce, krainie mlekiem i miodem płynącej, gdzie żyją potomkowie słynnych husarzy dziecko jest traktowane jak zwierzę, a na tym zepsutym do cna zachodzie dziecko jest traktowane jak człowiek?
Czy w krajach zachodnich są odpowiedniki super zabawnych powiedzonek typu "dzieci i ryby głosu nie mają"? Czy to ma sugerować, że dziecko ma zamknąć pysk, być tylko posłuszne i nic więcej? Czy to można nazwać wychowaniem czy bardziej hodowlą?
Bardzo rzadko można spotkać rodziców rozmawiających ze swoimi potomkami. Najczęściej nie różni się to od wyjścia z psem na spacer - w obydwu przypadkach najczęściej słychać komendy - "chodź, idź, stój, cicho". W bardziej ekstremalnych przypadkach rodzice zwracają się do dzieci "zamknij ten ryj, przestań ryczeć, ale dostaniesz w dupę". O dziwo, więcej ludzi milej odzywa się do zwierząt. No ale czworonoga trzeba mieć świadomie, a żeby mieć dziecko wystarczy się #!$%@?ć i poruchać.

#pytanie #kiciochpyta #polska #p0lka #dzieci #przegryw
LajfIsBjutiful - Jak to jest, że w tej wspaniałej polsce, krainie mlekiem i miodem pł...

źródło: comment_hNHG5wH2syXP8AEwVRKKe38OMI3uN7hW.jpg

Pobierz
  • 11
@LajfIsBjutiful:

Czy w krajach zachodnich są odpowiedniki super zabawnych powiedzonek typu "dzieci i ryby głosu nie mają"?


Rozumiem że nie wszyscy uczą się języków obcych, ja też nie mam wielkiego talentu i znam tylko dwa, służę pomocą

Kinder und Fische haben keine Stimme
@LajfIsBjutiful: Moim zdaniem odpowiedzią jest komunizm. Jak się ogląda kroniki PRL to narracja przedstawia sposób myślenia typowego polaka. Np "Spójrzcie, przyszedł wymienić 30 mln starych złotych na nowe, trzeba przyznać że DOROBIŁ SIĘ na wyzyskiwaniu inny". Zachód zdecydowanie nie musiał słuchać takich bzdur przez prawie wiek wpajania takiego myślenia, w tym przypadku bogaty = złodziej.
@LajfIsBjutiful: Mieszkasz na jakiejś wsi w głębi Podlasia? Zachowania które opisałeś, miałem okazję zauważyć tylko u jednej rodziny, byli to ludzie koło 40 więc wychowanie takie komunistyczne, u moich rówieśników nigdy nie spotkałem się z czymś takim.