Wpis z mikrobloga

#office #microsoft #excel #google #dyskgoogle #chmura #windows #software

Mam plik excela, który chce regularnie edytować i zapisywać poprzez aplikację excela na Windowsie. Jednocześnie chciałbym aby zapisując plik zapisywał się on także na dysku google na moim gmailu. Czy ktoś wie jak to ogarnąć nie instalując jakichś dodatkowych aplikacji, które ciągle działają w tle? (mogłaby być to aplikacja, która odpala się dopiero wraz z excelem)

Próbowałem już tej wtyczki, ale za każdym razem gdy otworzę plik i ponownie zapiszę w excelu to na dysku google ten plik się klonuje zamiast nadpisywać...
* Dodam, że nie chcę korzystać z Arkuszy Google, a z excela microsoftu z poziomu laptopa
  • 13
@seeksoul: Chodzi Ci o otwieranie tego pliku przez Arkusze Google? Głównie chodzi o brak wielu opcji m.in. strzałek formatowania warunkowego (w arkuszach jest jedynie uboga opcja kolorystyczna). Chciałby móc edytować plik w excelu i aby za każdym razem gdy kliknę "zapisz" w excelu w windowsie, plik nadpisywał się także na dysku google.
@roninq6: nie, instalujesz Dysk Google; wtedy tworzy Ci się folder na kompie z plikami z GD
wtedy normalnie sobie otwierasz to czym chcesz na kompie

na takiej samej zasadzie masz w Windowsie folder z plikami z OneDrive'a
@roninq6: pewnie nie, bo takie aplikacje śledzą zmiany w plikach na bieżąco

z ciekawości: czemu tak Ci zalezy na tym, żeby ten GD uruchamiał się tylko przy zapisie pliku? takie aplikacje zabierają bardzo mało zasobów
@seeksoul: szukałem czegoś bardziej w rodzaju wtyczki/pluginu do office'a, co nie musi ciągle działać w tle, bo ten plik będe edytował tylko 2-3x w tygodniu. Google Drive za to klonuje mi w koszu stare wersje tego pliku i w pasku ciągle jest przez to synchronizowanie 1 z 2, da się jakoś wyłączyć to zachowywanie starej wersji pliku w koszu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roninq6: vbscript I Microsoft Flow np, tam może jakoś podlaczysz upload pliku, ale sporo rzeźby w tym jeśli nie chcesz gdrive. Mógłbyś ew. synchronizowac za pomocą onedrive do gdrive, byłoby prościej niż przez vbs
@Koliat: nie będę się w to bawić, najwyżej przed edycją tamtego pliku odpalę GD i będę wyłączać po edycji - problem z głowy. Tylko jak ogarnąć aby GD w koszu GD nie zostawiał mi ciągle starej wersji pliku? 3x otworzyłem, zapisałem i zamknąłem i w koszu na GD mam 3 stare wersje tego samego pliku.
@Koliat: chcąc się zalogować do onedrive muszę podać swój numer telefonu, da się to ominąć? nie przypominam sobie abym podawał numer telefonu przy rejestracji na konto microsoftu
@roninq6: Chyba w ten sposób weryfikują boty. Pomagam teraz w tym momencie założyć konto edukacyjne dla szkoły jednej, tez spytalo o telefon i kod weryfikacyjny