Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Posiadam samochód marki Honda, rocznik 2017, silnik 1.5 benzyna, 130 kM, 5.000 km przebiegu.
Sprowadzony z USA jeśli ma to znaczenie.
Auto jest u mnie ok. 2 miesięcy, jeździ się nim dosyć rzadko bo zostały zrobione na nim może 2-3 pełne baki ze względu na to, że mam jeszcze stary samochód, ale do sedna.
Pierwszym razem auto spaliło ok. 5L na 100km na trasie, przy następnych moich obliczeniach wyszło ok. 6L (trasa+jazda po mieście), te 2 pomiary były wykonywane gdy na zewnątrz było jeszcze w miarę ciepło, ale teraz co ten samochód #!$%@? to masakra :( .
Samochód dzisiaj na trasie spalił 14L na 100km co jest po prostu absurdalne, nie wierzę żeby temperatura podniosła tak drastycznie poziom zużycia paliwa.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Powiem szczerze bez bicia, że nie stać mnie na jeżdżenie po ASO, żeby to sprawdzili (zaraz ktoś napiszę "było Cię stać na taki samochód to teraz płać"), auto zostało po prostu kupione po okazyjnej cenie z aukcji ubezpieczeniowych jedynie z uszkodzeniem blacharskim i wysłane do Polski dla mamy jako prezent od brata.
Nie znam się na tym kompletnie, ale czy można podpiąć taki samochód u jakiegoś lepszego fachowca, ale tańszego niż ASO i można to jakoś komputerowo sprawdzić dlaczego to spalanie tak wzrosło? Proszę o pomoc ponieważ nie wierzę, aby auto z tak niskim przebiegiem miało jakieś mechaniczne uszkodzenia :(

#motoryzacja #samochody #paliwo
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bedoe7s: może poszukaj jakiegoś lokalnego specjalisty od marki (co też swoją drogą mogłeś podać chyba, że to tajemnica)
Jedno pytanie - kierowca ten sam? Bo znam przypadek #rozowepaski co jeździł na luzie i trzymał gaz wdepnięty xD
@bedoe7s: nie ma zasady, w aucie z salonu była wymieniana po niecałych 20kkm. Bez diagnostyki możemy sobie pogdybać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trzeba się diagnoskopem podpiąć i sprawdzić zarówno wskazania sondy jak i z przepływki w trybie live ofc. Bardziej ogarnięty mechanik będzie wiedział co się dzieje. A temperaturę chłodziwa utrzymuje? Dogrzewa się?
@ScaRRyMaN jeśli chodzi o temperaturę czynnika w chłodnicy to przy starcie samochodu widnieje niebieska kontrolka od chłodnicy co oznacza, że czynnik grzejny jest zimny ale po przejechaniu krótkiego dystansu kontrolka gaśnie. W tym aucie jako tako w jeździe nie widzę na liczniku temp. silnika, takie to trochę łopatologiczne...