Wpis z mikrobloga

Chciałem porobić programy z gui. Jestem początkujący.
Desktopy na javie niby umierają, więc jak najbardziej bezboleśnie napisać coś na web (antytalent do frontu)?
Jakie pojęcia będą potrzebne i jakie frameworki użyć?
HTML + Bootstrap i Sockety?

Czy na webie prosto można też tworzyć odpowiedniki typowych desktopowych programów (dużo przycisków / inputów a mało wyświetlanej treści - np. kalkulatory, programy narzędziowe)?
#naukaprogramowania #java #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo: Klienta webowego zrob w JS (np. z https://vuejs.org/). Nikt juz nie pisze frontu w Javie.

Nie powiedzialbym, ze desktopy w Javie umieraja. Po prostu wiele narzedzi przeszlo do weba, bo tam utrzymanie jest duzo latwiejsze, a technologia jest juz na tyle dojrzala, ze da sie latwo jest tworzyc skomplikowane projekty. Nadal jednak jest nisza dla desktopow. Np. tam, gdzie potrzebna jest wydajnosc i integracja z systemem, ktorej nie da
  • Odpowiedz
@Kresse: Nie chciałem pisać frontu w javie.

Czytam getting started z vuejs

The official guide assumes intermediate level knowledge of HTML, CSS, and JavaScript. If you are totally new to frontend development, it might not be the best idea to jump right into a framework as your first step - grasp the basics then come back! Prior experience with other frameworks helps, but is not
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: tylko to raczej zapewnia strukturę aplikacji, logikę apki a bezpośrednio nie pomaga zrobić czegokolwiek gdzie zrobię prosto GUI. Chcę coś co zastąpi mi prosto swinga w html/css i połączę się z taką stroną przez servlet / jsp.
Później postaram się douczyć angulara albo (jeśli to jest podobna rzecz) Spring MVC który domyślam się też zapewnia logikę do GUI.
  • Odpowiedz