Wpis z mikrobloga

@Geraltzkiwi

Polecam zapoznać się z regulaminem firm kurierskich. Do PIERWSZYCH DRZWI, oznacza to że do drzwi od klatki schodowej.

Poza tym, łóżeczko ważyło "ze 20 kg" więc nie widzę problemu żeby kobieta w ciąży miała jakiś problem z wniesieniem sobie samej takiego łóżeczka, chyba że jednak nie do końca wszystko było okej z wagą. Firmy masowo naklejają listy z wagą 20kg, nawet jak paczka waży 50.

I nie, kurier nie ma obowiązku wnosić Ci pod drzwi, nie ma obowiązku być o godzinie która tobie pasuje, nie ma obowiązku podjeżdżać do Ciebie więcej niż raz.

Kiedyś byłem kurierem, mebelki dla dziecka 60 kg (pozdrawiam UPS), #!$%@? wyłożyłem na wnoszenie tego na 2 piętro, argument że kobieta jest w ciąży totalnie mi wisi, kurier to nie wywrotka.

#takaprawda #bekazpodludzi
Notabene - @Geraltzkiwi

Polecam zapoznać się z regulaminem firm kurierskich. Do PIER...

źródło: comment_g0o7p3LfGqt4xpMC9mBiqtLCatEmAGMk.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Ignasy OP rzeczowo wyjaśnił sytuację, a ty się jakiegoś bóldupstwa doszukujesz. Ten portal to jednak w dużej mierze ściek #!$%@? i pokazuje to co drugi temat w gorących.
  • Odpowiedz
@Notabene: #!$%@? mnie to „nie ma obowiązku być o godzinie która tobie pasuje” Ale wy wiecie, że ludzie K***A pracują, żeby kupować te #!$%@? paczki i opłacać wasze firmy które płacą wam pensje nie? Jak mam odebrać paczkę o godzinie 11 kiedy każdy normalny człowiek pracuje? Jedyna opcja zamawiać do pracy ale nie każdy ma tak dobrze, żeby móc odebrać.
  • Odpowiedz
  • 2
@RozowaZielonka Jesteś pewna? Jeżeli nie ma podjazdu lub jest #!$%@? to grzecznie jako klient wychodzisz pod samochód odebrać "w zębach" paczkę. Cwaniaków łatwo udupić, facet prowadził firmę w kamienicy na 4 piętrze, chłopaki jeździli we dwóch żeby wnosić mu jakieś części z chin raz w tygodniu. Paczki po 25 kg, kiedyś pojechał jeden i poprosił go o pomoc, facet powiedział że kurier ma #!$%@?ć bo za to mu płacą. Zdziwił się jak
  • Odpowiedz
@Notabene: Nie mam nic do kurierów, ale z tym regulaminem to trochę popłynąłeś.
Kurier ma dostarczyć przesyłkę pod pierwsze drzwi danego adresu, tylko chyba nie wiesz, że adres to blok + mieszkanie.
Więc pod klatką sobie może coś zostawić, ale wtedy przesyłka nie jest dostarczona. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście inna sprawa, jeżeli paczka waży więcej niż limit w danej firmie, ale to już raczej powinni na
  • Odpowiedz
@Notabene to sie zapoznaj, nawet wlasciwy paragraf wrzucilem do tamtego wpisu, ale widze ze miales problem z wyszukaniem go wiec wrzuce ponownie ponizej. Kolejny "madry" ktory nie umie czytac i znalezc informacji na ktore w dodatku sie powoluje. Skad wy sie bierzecie? 9.2.1 O ile Zleceniodawca lub działający w jego imieniu Nadawca (niebędący Zleceniodawcą) nie zlecają Usługi dodatkowej Pickup wskazanej w art. 8 ust. 8.6. Warunków, Paczki o wadze powyżej 20 kg
  • Odpowiedz
  • 1
@Geraltzkiwi

Przeczytaj dokładnie.

Konkretny adres był, kurier podjechał pod konkretny adres a mieszkanie to tylko POMIESZCZENIE pod tym adresem. Wyraźnie jest napisane że kurier NIE jest zobowiązany do wnoszenia takiej paczki :)
  • Odpowiedz
@Notabene czytac niestety cie nie naucze bo to zaleglosci z podstawowki, ale sprobuj jeszcze raz to moze zrozumiesz. Adres odbiorcy to np. Lipowa 12 mieszkania 13, pomieszczenie to np. kuchnia. I tak do kuchni wniesc nie musi, za to pod drzwi mieszkania 13 na lipowej 12 jak najbardziej i jest to standardem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Geraltzkiwi

Pomieszczenie to mieszkanie i nawet z tym nie handluj :) Kłócisz się z kimś kto 3 lata pracował jako kurier i doskonale wie co mógł a czego nie. Poza tym co do zaległości z podstawówki, przeczytaj swoje pierwsze zdanie.

Trochę strzał w kolano kolego. To że firma mieści się pod adresem lipowa 12 ale jest na 2 piętrze też nie oznacza że kurier ma wnieść do firmy ciężką paczkę. Zostawia się
  • Odpowiedz
@Notabene #!$%@? jak potluczony i udowadnia to regulamin firmy DPD, co wiecej kazda przesylke dostarczali mi do mieszkania a nie pod blok bo nie po to zamawia sie cos z dostawa do domu zeby po to schodzic. I tak jest. Nie wiem w jakich patologicnych firmach pracowales i czy trzymales sie ich regulaminu czy swojego wyobrazenia o nim, ale nie to jest tu istone. Tym bardziej jakies bhp. Co to wogole obchodzi
  • Odpowiedz
  • 3
@Geraltzkiwi

Ale ty nie płacisz za wniesienie do mieszkania tylko za dostawę pod konkretny adres ale twój mózg jest zbyt ograniczony żeby to pojąć.

Napisałem wyżej gdzie pracowałem, wytknąłem ci błąd w twoim myśleniu który jest jasno napisany w tym regulaminie co wkleiłeś a ty dalej januszu brniesz w zaparte.

A co do słów "tym bardziej jakieś bhp", już wiem że nie ma co dalej z tobą rozmawiać bo łeb masz zakuty
  • Odpowiedz
@Notabene konkretny adres - slowo klucz "konkretny" nie adres bloku tylko adres konkretnego mieszkania. Dalej chcesz sie pograzac? Zabawne ze wszystkie firmy kurierskie dzialaja w ten sposob tylko twoja w inny ( ͡º ͜ʖ͡º)
Polecam tez doczytac co znaczy door to door w przypadku paczek do 31.5 kg wagi - konkretnie w dpd bo do tej firmy odnosil sie wpis.
  • Odpowiedz
@Notabene: Adres, to numer mieszkania, nie bloku. Według przepisów BHP będąc mężczyzną możesz doraźnie przenosić do 50kg. Potrzebujesz jeszcze jakichś informacji?
  • Odpowiedz