Wpis z mikrobloga

@elter: Podaj numer konta - masz w ustawieniach, powinni wysyłać.
Mi dla pewnościa zadzwonili się zpaytać czy to na pewno moje konto a nie jakiś fake, dlatego, że jak wpisują ten sort code czy coś - to pojawia się im jaki to jest bank, a tutaj pojawia się tajemnicze dla pracodawcy "payment service".

A co, masz problem z potwierdzeniem adresu, żeby założyć konto?
Ponad dwie miesiące o to bojowałem...
@zArteq: Jak na razie badam temat tylko, bo zamierzam wyjechać około 13 stycznia i zacząć prace w deliveroo/uber eats, a propos potwierdzenia adresu, bo tego tez będę potrzebował czy wystarczy umowa wynajmu podpisana z właścicielem mieszkania? Będę wynajmował pokój.
@elter: W bankach chcą dwa dokumenty - silny i słaby, silne będziesz miał np. prawko jak wymienisz, a umowa - może przejść jako słaby. Papiery z urzędu miasta, że płacisz za wywóz śmieci. Komórka - jeśli będziesz miał płacone rachunki, a nie prepiad.

No, ale z Revolutem da się zyć przez parę miesięcy - do ogarnięcia się.
@elter: uber na pewno daje rade, zamowisz karte i sobie wyplacisz z bankowatu albo wydasz kontaktowo. ja to nawet nie wiem czy znam pin do tej karty.
no tyle ze nikt nie radzi trzymac pieniedzy na tych kartach wiec max ze 300-1000 i wyplacaj
@elter

Pracuje od 9 miesięcy w magazynie XPO "ASOS" w Barnsley - tu gdzie Sorek przemyca ludność -

Podobno jestem jedną z ostatnich osób którą ta firma - a konkretnie agencja PMP zatrudniająca w tym magazynie - zaakceptowała z kontem w Revolucie.

Normalnie korzystam z tego konta, i jeszcze żadnych problemów nie miałem dosłownie z niczym.

Niemniej dobrze po jakimś czasie otworzy sobie konto w normalnym banku
Pracuje od 9 miesięcy w magazynie XPO "ASOS" w Barnsley


@Heck_2: wyjeżdżałeś w okolicy marca, sam planuję w przyszłym roku wyjechać w tym czasie (o ile brexit nie zamiesza). Jest to dobry okres? Znajdę szybko pracę? Angielski na poziomie B1/B2.
@retlover

Jak tutaj przyjechałem, myślałem że "znam " angielski...

Wcześniej czasem oglądałem niektóre filmy z angielskimi napisami, komunikowałem się w Counter Strike oraz będąc wcześniej w Niemczech, używałem angielskiego do sporadycznej komunikacji z Niemcami.

W sensie - byłem w stanie coś powiedzieć, jakieś totalnie proste rzeczy.

Po moim przyjeździe, stwierdziłem że lepiej znam niemiecki niż tutejszy angielski xD

Wjechało Duolingo, zacząłem gadać z innymi - no i teraz jestem już w stanie