Wpis z mikrobloga

@PedroPedro: Leżałem ostatnio w szpitalu z prawie 90 letnim dziadkiem i on opowiadał że w czasie wojny Niemiec to był zawsze dobry i zawsze płacił. Ruski jak przyjechał to zawsze kradł i gwałcił. Ot taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
@ravau: Jak mi kładł płytki 40cm*40cm jakieś 2 miesiące temu to brał 60zł od m2, czyli wychodzi na że za 1 położoną płytkę miał około 10zł, na jeden metr na pewno nie poświęcał więcej niż godzinę (liczę z przycinaniem etc) czyli wyszło mu co najmniej 60zl/h, więc o ile ktoś ma większą stawke/specyfika płytek jest inna - szybciej się je kładzie (?) To jak najbardziej 80zl jest osiągalne
  • Odpowiedz
@ravau: co Cię śmieszy? Mam pogotowie hydrauliczne i pracując średnio 30h w tygodniu wyciągam 12-14k, mam wielu znajomych z branży i nikt nie zarabia poniżej 10k. Na płytkarzy czeka się po 2-3 miesiące
  • Odpowiedz
@PedroPedro: Załóżmy, że 200 godzin w miesiącu pracujesz. 13 x 200=2600. Minus żarcie, wynajem i comiesięczny zjazd do Polski, innych kosztów nawet nie wymieniam bo nie wiem.

xDD no #!$%@? król życia, nawet jak pracujesz więcej to szaleństwa nie ma. Chyba, że jedziesz na konserwach z Polski i śpisz w piwnicy u Hansa, ale wtedy co to za życie.
  • Odpowiedz
@PedroPedro: #!$%@?, pracuje w PL i jeżdżę w delegacje do Germani. Dieta delegacyjna, nadgodziny te sprawy. Średnia w ciągu roku pół na pół PL/DE. Średnio wychodzi mi 13e/h, a przynajmniej pół roku spędzam w swoim kraju, ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Na #!$%@? mi wyjeżdżać na stałe do DE?
  • Odpowiedz
  • 0
@koniecswiatajestbliski zależy jak leży. Dla wielu ludzi ze wsi taki wyjazd do Niemiec do pracy jest znacznie bardziej opłacalny niż przeprowadzenie się do miasta w Polsce. Mając na wsi 2k zł w porywach, różnica w zarobkach jest spora. Tym bardziej dla człowieka o skromnych wydatkach.
  • Odpowiedz
@hater mój pradziadek wytwarzał i handlował bimbrem w czasie wojny. Niemiec zawsze płacił ubraniami, jedzeniem, a Rusek zabrał i bimber i ubrania
  • Odpowiedz
znam #glazurnik15k +
gość koło 60 kładzie płytki od zawsze, zaczynał w pl, bywał w NRD/RFN (pracę u niemca bardzo sobie chwalił), później wrócił do pl
z kładzenia płytek zbudował dom sobie, swoim dzieciom, co najmniej 3 razy w roku wylatuje na wakacje i ogólnie ma wszystko w piździe ;)
  • Odpowiedz
@JuneJohn: dobra, pokażcie mi ich xD bo ja tylko zawsze widzę gimbaze powtarzająca mit nt glazurników 15k, niech ktoś kto tyle w tym zawodzie zarabia, pokaże swoje faktury, wpływy, konto, screeny, zdjęcia, cokolwiek.

2 łazienki w miesiącu po 4-6k brutto, to 8-12k brutto, minus ZUS prowadzenie dzialanosci, koszta, to choćby niewiem jak liczyć, nie wychodzi 10k netto
  • Odpowiedz
@ravau: pokaż mi kogoś kto zrobi łazienkę za 4k brutto z fakturą, dawaj biorę pięciu. Za tyle to robią na full czarno, jak chcesz fakturę to może i 5-6 ale netto. Gościowi od wykończenia bardzo taniemu i nie najlepszemu za 1,5m pracy zapłaciłem 10tys zł, żadnych zusów nie płaci a robi dość słabo, jest kiepskim fachowcem niestety.
  • Odpowiedz