Wpis z mikrobloga

@Lucider5: @Ironkamil: Wygląda to tak, że zamiast zrobić tak jak mówią poradniki to posłuchałem kogoś "mądrzejszego" i położyłem na różne elementy kalkomanię bez niczego. Wiem jak będę nakładał na kolejne elementy, ale szukam sposobu na już położoną, gdzie mi się odkleja. Zastanawiam się nad lakierem bezbarwnym (tu - matowym).
@push3k-pro: Przede wszystkim pod kalkomanią musi być farba albo jakiś podkład, na gołym plastiku nie będzie się tak dobrze trzymać i będzie mogła się odklejać, potem na farbę przed położeniem kalki w danym miejscu wysmarować to miejsce specjalnym płynem do kalkomanii, położyć kalkę, jeszcze raz wysmarować kalkę tym płynem jak już jest na modelu i jak to wyschnie to jakiś lakier żeby się trzymało. Jest 2 rodzaje tego płynu, jeden agresywniejszy
@push3k-pro: No ale jak kalka już leży na modelu to nie położysz kleju idealnie pod nią, i będzie widać bąbelki powietrza czy jakieś fałdy, chyba że dasz radę ją zdjąć, ale raczej nie, bo są bardzo wrażliwe na rozerwanie. Można spróbować ją rozmiękczać wodą albo tym płynem i coś z nią robić, ale nie wiem czy to coś da
@Lucider5: Chodzi mi i małe elementy, takie, które położyłem na małe pociski rakietowe. One odchodzą przy nałożeniu minimalnej ilości wody ( _) To trzeba czymś podkleić. Najpewniej pokryję to lakierem.