Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!
W tym roku będę pisał maturę i chciałbym swoją przyszłość związać z wojskiem. Dosyć poważnie myślę nad studiowaniem mechaniki i budowy maszyn na #wat, z tym że od urodzenia mam praktycznie niewidocznego zeza (zez jawny, towarzyszący, zbieżny), który pozbawił mnie widzenia obuocznego, które jak czytam w rozporządzeniu MON w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej jest wymagane. Orientuje się może ktoś, czy moja przypadłość całkowicie zamyka mi możliwość bycia żołnierzem i powinienem już szukać czegoś innego, czy może jest jakaś szansa?
#wojsko #medycyna
  • 6
@algorytm7007 skorygowanie tego zeza operacyjnie raczej byłoby możliwe. Głownym problemem jest widzenie obuoczne, które o ile mi wiadomo, jest związane z mózgiem i jeżeli nie wykształci się w młodości, to później już w ogóle.
Czytałem też, że wada ta uniemożliwia zostanie kierowcą zawodowym. Może ktoś z #prawojazdy wie coś więcej na ten temat. Chciałbym po prostu wiedzieć, dlaczego to widzenie obuoczne jest tak istotne w wojsku, dlaczego ta wada dyskwalifikuje z możliwości bycia zołnierzem.