Wpis z mikrobloga

Potrzebuje moda - o ile istnieje... lub porad.
Nie dam rady ogarnąć całego frontu. Jest mod, który odda część jednostek pod kompa? Jak w #hoi3 ?
Może mod, który włączy automatycznie pauzę, gdy wróg przekroczy granicę (mam tak ustawione na buntowników), albo jak pojawi się w zasięgu mojego wzroku (mgła wojny)?

Gram Osmanami i walczę z Aragornią i Francją. Muszę pilnować floty na morzu, przejścia do Afryki przez Gibraltar (mam tam koniec granicy), granicy którą mam w połowie dzisiejszych Włoch, terenów byłych Węgier, granicy z Polską, Litwą i... Nawet wschodniego wybrzeża Afryki - dzielą nas nieskolonizowane prowincje. Już nie dodaje o wyspach... Nie wiadomo, czy to statek, czy desant. Granica długa i wojska podobne. Floty mają więcej, ale muszą się połączyć żeby skasować moją, wojska mają troszkę mniej, powiedzmy 100k.

#eu4
  • 13
@LibertyPrime: Zabawa jest super, ale chwila nieuwagi i bach bitwa przegrana. 50 lat temu miałem podobną wojnę, tylko z Aragornią i Wielką Brytanią. Mieli o wiele mniej wojska, więc nie było tylu problemów. Skopali mi tyłek w Afryce, bo nie dopilnowałem wojska, wycofałem ludzi i ściągnąłem posiłki... Efekt był piękny, wojna wygrana na 100 procent.
Straciłem, tylko flotę przez Brytyjczyków. Teraz nie ma opcji. Pilnuje wszystkiego i gdzieś mnie capnie 150k
@Reiter: Nie wiem, ale pewnie nie ma takiego moda. Po prostu zmniejsz tempo gry, rób co chwilę pauzę i oglądaj mapę. Wycofaj statki do bezpiecznego portu, jeżeli nie masz przewagi, bo prędzej czy później je stracisz. Możesz sobie w ustawieniach włączyć powiadomienia z pauzą, kiedy wróg atakuję twoją armię, flotę albo fort.
@Sniper10200: o chui xD Dziękuję. Dobrze, że chociaż poprawiłem humor( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seann: Gdzie to jest konkretniej w ustawieniach?

Zastosuje taktykę ucieczki. Poświęcę Włochy i zostawię Afrykę. Ulokuje większość przy Konstantynopolu i wciągnę dziadów do środka. W międzyczasie nastawię budowę fortów na max poziom w Afryce.
@seann: Dziękuję. Myślałem, że ukryte( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie zauważyłem nigdy.

@LibertyPrime: Forty mam w całym państwie na poziomie 1. Może max 5 prowincji nie jest chronionych. Konstantynopol i prowincja obok to forty na maxa, tak samo za przejściem przez cieśninę. Kaukaz też otoczony, po dwóch stronach po dwa forty na maksa.

Miałem robić na maxa przy przejściu z Afryki do Hiszpanii, ale postanowiłem poczekać i