Wpis z mikrobloga

@Eibeekay: tylko że ja nie spotkałem się z dobrą kawą w maku w Stanach. Mało tego, uważam, że kawa w McDonalds w US to najgorszego sortu przelewowe gówno, jak zresztą większość kaw w Stanach poza Starbucksem czy Dunkinem Speciality ;)
Ogólnie McDonalds z USA (East Coast) nie ma startu jakościowo do tego w Europie, zero standardu, o ile w centrach większych miast i na lotniskach trzymają poziom (choć nadal słabo, 3
  • Odpowiedz
@Eibeekay:

Powiedziałbym że nie

kraje poza NA nie są wystarczająco ważnym rynkiem dla nich

Tylko prędzej

nigdzie indziej na świecie ludzie nie będą kupować tej wody z kałuży aromatyzowanej kawą


Północnoamerykański McD czy kanadyjski Tim Horton's przecież nawet nie mają startu do europejskich kawiarni z porządnymi ekspresami ciśnieniowymi. W Polsce i Niemczech na byle stacjach benzynowych mają lepsze kawy i sprzęt więc gdyby McD polewał te same szczyny co za oceanem
  • Odpowiedz
@Eibeekay: nie jest taka sama we wszystkich McD. W Holandii kawa jest dostarczana do maka przez Segafredo:
https://www.mcdonalds.nl/producten/koffie/koffie

W Polsce McD ma własną mieszankę na wyłączność, ale nie wiem kto ją układa. Miałem okazję kiedyś popracować z nią na "normalnym" ekspresie kolbowym i trzeba przyznać, że była całkiem niezłej jakości jak na przemysłówkę produkowaną na taką skalę.

oryginalna receptura Tim Hortons?


@Eibeekay: ale wiesz, że nie ma czegoś takiego jak
  • Odpowiedz