Wpis z mikrobloga

Jestem juz z 2 miesiace na keto, czuje sie dobrze, jest tylko jeden problem, zawsze nie lubilem warzyw i troche mi zoladek wysiada od zarcia miesa, jajek, zoltego sera i smietany XD, wiem ze wyjscie jest tylko jedno wiecej warzyw ale mam taka niechec :/

musialem sie wyzalic
#keto
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zerp: jak będziesz jadł za duzo miesa na keto to siedzie ci wątroba i nerki.

Wrzuć do diety koniecznie ryby i kup sobie jakiś dobry olej do jedzenia na zimno np czarnuszka/ostropest.

Wiem bo też to przerabiałem :P
  • Odpowiedz
@Zerp: zblanszuj brukselkę, wyciągnij z wody. Przekrój na pół, na patelni dobrze wysmażyć boczek, tak żeby wytopił dużo smalcu i na dorzuć do tego brukseke. Będziesz czuł głównie świnię. Albo zrób puree z kalafiora z mnóstwem śmietany i parmezanu. Jest masa sposobów żeby ukryć warzywa pod tłustymi smakami.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: staram sie, dla mnie jedzenie nawet samego kalafiora lub brukselki nie jest problemem, poprostu nie odczuwam zadnej potrzeby ich jedzenia, chcialbym miec takie samo cisnienie na zolty ser co na szpinak :d
  • Odpowiedz
@Zerp: jak @Mirkosoft: pisze brokuły w smietanie,pomidory,brukselka zasmazana z boczkiem.kiszona kapusta, jak nie wchodzi to zasmazana z boczkiem albo z smalcem ze skwarkami.Wszystko co jest polane roztopionym boczkiem jest lepsze niz bez.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zerp co Ci się dokładnie dzieje? Ja miałem taki problem na keto po 3 miesiacach, że strasznie jeździło mi w brzuchu. Nie ważne czy byłem głodny czy najedzony pod korek, burczało niemiłosiernie. Przez to przerwałem ta dietę, ale co najgorsze problem pozostał... W mniejszym stopniu, ale jak zjem coś bardziej tłustego, to problem powraca. No i czasem mam też orkiestrę w nocy jak się kładę spać i jest cicho to wszystko
  • Odpowiedz
@chixi: kiszone pod kielicha ( ͡° ͜ʖ ͡°), a tak serio to: nie, ewentualnie pomidor z cebulka do jajecznicy albo papryka z fasola do ostrego wolowego

czasem widze jak ludzie robia jajecznice z jakims szpinakiem i zastanawiam sie jak mozna to jesc :/
  • Odpowiedz
@Zerp to te co lubisz jedz częściej - jak kiszonki to oprócz ogórków i kapusty spróbuj kimchi czy kiszonych rzodkiewek.
Pomidor z cebulką spoko, dorzucić możesz też do dań głównych.
Generalnie podobno sa ludzie, którzy długo ciągną zero carb ale imo błonnik i witaminy są niezbędne. Jedz te, które lubisz i szukaj nowych warzywnych mieszanek :)
  • Odpowiedz
@chixi: no wlasnie brak blonnika mi zabija kichy, a wczesniej jadlem kasze i owsiane ktore jednak znaczaco wplywaly na prace jelit jednak keto napewno nie porzuce przez to
  • Odpowiedz