Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 52/150

Boucheron Jaïpur Homme (1998) edt

Najpierw poznałem wersję damską Jaipura, którą w ciemno kupiłem mamie dziewczyny na prezent, flaszka tak jej się spodobała, że wykończyła ją w 3-4 miesiąca a zapach wywarł na mnie ogromne wrażenie. Po damskiej wersji poznałem wersję EDP z próbki kupionej na iperfumy. Doznałem szoku, zapach przecudny, głęboki, orientalny, ziołowy, wyrazisty, trafiający w mój gust idealnie. Flakonu ostatecznie nie kupiłem licząc, że trafi się jakaś promocja na Boucherona w internetowych perfumeriach. Trafiła się jednak okazja na allegro gy ktoś wystawił za 30 zł praktycznie cały 100 ml tester edt co bez wahania kupiłem mając nadzieje, że nie będzie mocno odjeżdżał od EDP, niestety się pomyliłem. O ile woda perfumowana jest dla mnie genialna tak toaletowa jest tylko dobra, jakby wykastrowana trochę z tej całej głębi obecnej w edp. To dalej dobre perfumy ale są bardziej płaskie, różnica jest nawet większa niż między edp a edt Opium. A o Opium nie pisze tu bez przyczyny bo Boucheron o ile nie jest podobny do dzieła YSL tak jest w identycznym klimacie. Jest tak samo orientalny, jeszcze bardziej ziołowy i tak jak Opium mimo,że jest zapachem ciepłym i ciężkim to me ten efekt orzeźwiający, tylko nie jest on aż tak mocny jak w przypadku Opium. Mamy tu wszystko, od owoców, przez zioła, cynamon, goździki i ambre aż po białe kwiaty z jaśminem na czele, który jest dość wyraźny i bardzo mi przypomina tego z Anucci Man. Tak jak Jaipura EDP można spokojnie stawiać w jednej linii z Opium, tak EDT już jest trochę gorsze. Polecam jednak ten zapach na zimę albo jesień, mimo, że wiele osób używa go w cieplejsze dni to mnie on za bardzo wtedy przytłacza. Wersja, którą posiadam jest z tych nowszych a doszły mnie słuchy, że została mocno obcięta pod względem parametrów, które nie zachwycają niestety. Jaipur strasznie spodobał się mojej dziewczynie, raz nawet mi go podkradła i wzięła do pracy. Jej się spodobało, ale szczerze mówiąc o wiele bardziej wole go czuć na sobie ;) Świetny wybór w dobrej cenie dla osób szukających słodko-orientalnego zapachu na zimę.

typ: oriental-sweel
zapach: 7,5/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 7,0/10 (pierwsza godzina jest nie do wytrzymania, polecam uważać, później zapach się uspokaja a z czasem staje się bliskoskórny)
cena: 100 ml za 130 zł
podobne: Boucheron jaipur EDP, Anucci Man

https://www.parfumo.net/Perfumes/Boucheron/Jaipur_Homme
https://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Jaipur-Homme-137.html
drlove - #150perfum #perfumy 52/150

Boucheron Jaïpur Homme (1998) edt

Najpierw ...

źródło: comment_knNDo84S3NBXPwIagd341h830KmfOdxx.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz