Wpis z mikrobloga

W latach 90-tych gdy u władzy była lewica, w Polskich szkołach uczono tolerancji dla dzieci i młodzieży LGBT.
To dzis nie do pomyślenia ale tak było. Wyrazem tego były dwie książki polecane przez ministra edukacji, powiązane ze sobą fabularnie. Pierwsza „Ten Obcy” opowiadała o losach odrzuconego przez rówieśników geja Zenka. Druga książka bliska była losom nastoletniej lesbijki Uli.
Obydwie zostały skreślone z kanonu lektur po zwycięstwie AWS w wyborach. Dzisiaj oryginalne wydania są poszukiwane przez kolekcjonerów incenione jako tzw białe kruki.
#ciekawostki #gimbynieznajo #niebieskiepaski #rozowepaski #szkolastandard #ksiazki
D.....i - W latach 90-tych gdy u władzy była lewica, w Polskich szkołach uczono toler...

źródło: comment_utzLbg0trdCfoThGbh1HR8OQnS8s5HPp.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Dzisiaj oryginalne wydania są poszukiwane przez kolekcjonerów incenione jako tzw białe kruki.


@Domownori: Serio??? Dokładnie ten sam egzemplarz co na obrazku miałem kiedyś w domu. Nawet nie wiedziałem że w tle była walka AWSu. Chcesz mi powiedzieć że na śmietnik wyrzuciłem coś co jest teraz warte więcej niż 10 złoty?
  • Odpowiedz