Wpis z mikrobloga

#afera #uniaeuropejska #niemcy #mediamarkt #saturn
To jakaś kpina! Niemiecki mediamarkt oraz saturn odrzuca rejestrację mojej działalności w ich programie B2B (jedyny sposób na otrzymanie faktury) na podstawie braku adresu na terenie niemiec - tłumaczą to nie wysyłaniem towaru poza granice niemiec. Oczywiście podałem im adres doręczeniowy w niemczech i napisałem, że dane konta to dane do wystawienia faktury. Niestety gówno ich to obchodzi i odrzucają, Przecież to jakiś cyrk - w UE mamy swobodny przepływ towarów, tak więc powinienem móc bez problemu dokonać zakupu firmowego na terenie DE. To jakiś cyrk! Ktoś mi podpowie jak to rozegrać by utrzeć im nosa? Do kogo należy kierować skargę?
  • 16
  • Odpowiedz
Pytam się poważnie. Przecież to nie jest normalne, że mediamarkt, który często ma ceny na elektronikę niższe o 40% od cen w PL nie chce uznać firmy z PL. Nóż mi się w kieszeni otwiera


@ManamanaTuriruriru: maja w dupie polski rynek, z czy masz problem
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru mogą ci odmówić i gówno im zrobisz. Jeśli chcesz kupować na polska firmę to.oni zobowiązani są do wystawienia faktury 0 VAT. I muszą to zrobić. Dlatego sprzedaz tylko na terenie Niemiec żeby nie #!$%@? się z januszami z polski. Wysylac możesz to sobie nawet na kabodże ale polskiej firmy w niemieckim mm nie zarejstrujesz.
Polecam dokonać zwykłego zakupu online i po otrzymaniu przesyłki bez rachunku zadzwoń do mm z prośbą o
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru tu nie o to chodzi... wyobraź sobie ile to byłoby #!$%@? się z polskim i niemieckim fiskusem gdyby mm wystawial faktury VAT 0%
I to wszystko razy każdy kraj unii...
Nie sprzedają za granice i #!$%@?.
Myślisz że polski mm sprzeda mi coś bez vatu bo mam działalność gospodarczą w de? XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ta_o_ktorej_snisz: ale to nie chodzi o to, że bez VAT. Niech sobie wstawią niemiecki vat albo Polski, ja nie widzę problemu - cena i tak niższa często o 40%, mieszkam 3h drogi od Berlina i na upartego mogę sobie tam skoczyć i towar odebrać w sklepie. Księgowy sobie poradzi z rozliczeniem tego bez problemu, po prostu nie rozumiem powodu odrzucania firmy spoza de jako działalności, zwłaszcza że mam kilka adresów w
  • Odpowiedz