Wpis z mikrobloga

Panowie proszę o pomoc. Wczoraj założyli mi światłowód , namawiali na router , myślę skoro mam laptopa przyda się.Moje pytanie dotyczy tego jak teraz podłączyć neta aby ominąć podłączenie przez router. Z niebieskiego wejscia w routerze internet przewod jest podłaczony do tej białej skrzyneczki ktora przetwarza sygnał natomiast z pomaranczowego ethernet biegnie prosto do laptopa karty sieciowej. Próbowałem różnych kombinacji i nic. Zależy mi na odłączonym z zasilania routerze a działającym necie. Chcę tylko wtedy korzystać z routera jak biorę laptopa od biurka w inne miejsce w domu. Z góry dzięki za odpowiedzi.
body87 - Panowie proszę o pomoc. Wczoraj założyli mi światłowód , namawiali na router...

źródło: comment_mu22uNaU4OrEiruzZ4XO5C0b86ePkS4Q.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@body87: wygląda na to że router chce utworzyć nowe dane dostępowe. Komunikat który otrzymałeś mówi o tym że drugie hasło nie odpowiada temu pierwszemu - upewnij się czy poprawnie dwukrotnie wpisałeś hasło. A nie możesz wyjść z tego okna?
  • Odpowiedz
@body87: powinieneś przepisać to z sekcji "Internet", ale masz tam informację że jest to dynamicznie przypisane... Dziwne więc, że po podłączeniu tego kabla do komputera samo się nie skonfigurowało. Czy na karcie sieciowej masz wyłączone automatyczne pobieranie IP? Jeśli tak, to to włącz i podłącz jeszcze raz kabel - powinno skonfigurować się samo. Jak nie zadziała, to wtedy przepisz te dane.
EDIT: następnym razem wołaj bo tak to nikt nie
  • Odpowiedz
Działa , problem był w tym ze mam adapter , karte sieciową na USB podpi,ętom do laptopa , ponieważ nie mam wejscia RJ-45 w laptopie , okazało sie ze była ona wyłączona . Uzyskiwanie ma włączone automatycznie , wiec po wyciągnieciu kabla z niebieskiego gniazdka i włożeniu go do tejze karty sieciowej net działa bez routera ( ͡° ͜ʖ ͡°) .Dzięki wielki Panowie za Pomoc.
  • Odpowiedz