Wpis z mikrobloga

Panowie proszę o pomoc. Wczoraj założyli mi światłowód , namawiali na router , myślę skoro mam laptopa przyda się.Moje pytanie dotyczy tego jak teraz podłączyć neta aby ominąć podłączenie przez router. Z niebieskiego wejscia w routerze internet przewod jest podłaczony do tej białej skrzyneczki ktora przetwarza sygnał natomiast z pomaranczowego ethernet biegnie prosto do laptopa karty sieciowej. Próbowałem różnych kombinacji i nic. Zależy mi na odłączonym z zasilania routerze a działającym necie. Chcę tylko wtedy korzystać z routera jak biorę laptopa od biurka w inne miejsce w domu. Z góry dzięki za odpowiedzi.
body87 - Panowie proszę o pomoc. Wczoraj założyli mi światłowód , namawiali na router...

źródło: comment_mu22uNaU4OrEiruzZ4XO5C0b86ePkS4Q.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@spidero: wejdź na swoją bramę domyslną przez przeglądarke - sprawdzisz jej adres wpisując ipconfig w cmd. Będzie pod polem "Default Gateway". Potem logujesz się danymi do routera (pewnie admin/admin albo admin/puste) i wchodzisz na WAN configuration
  • Odpowiedz
@body87: w pierwszej kolejności spróbuj przepiąć kabel z niebieskiego wejścia routera do swojego laptopa i sprawdź czy zadziała. Jak nie, to wtedy musisz sprawdzić ustawienia WAN na routerze - a jak to zrobić to najlepiej sprawdź w instrukcji obsługi, bo różne routery mają inne interfejsy i sposoby uzyskania tej informacji.
  • Odpowiedz
@body87: Ominięcie rutera nie ma z grubsza sensu. Jak chcesz być bardzo przeźroczysty przy przejściu przez ruter to włącz strefę zdemilitaryzowaną na swoje IP lokalne i tyle. O ile ruter obsługuje. Standardowa metoda to natomiast przepięcie niebieskiej wtyczki do swojego lapka. Ustawienia mogą być przypisywane przez DHCP, czyli nic nie robisz lub ręcznie (przepisz to co jest wpisane w ruterze, czyli wchodzisz w konfigurator rutera i kopiujesz ustawienia). Inna sprawa jest
  • Odpowiedz
Ok i później ust. z routera z pozycji WAN configuration przepisac na kompa Protokół Intefrnetowy w Wersji 4 TCP/IPv4 ?
  • Odpowiedz