Wpis z mikrobloga

Tak sobie rozkminiam to wyburzenie estakady na Placu Społecznym i trochę mnie spraw zastanawia:
1. Czy ja to do cholery jest decyzja? W komunikatach prasowych pojawia się tylko enigmatyczne "urzędnicy magistratu". Którego magistratu ja się pytam: Dutkiewicza czy Sutryka? Dlaczego tak ważna dla miasta zmiana pojawia się akurat w trakcie zmiany w ratuszu? To jest rozmycie odpowiedzialności.
2. Kto #!$%@? ma tam budować? To już z rzucaniem mięsem pytanie, bo przecież oddanie takich gruntów w centrum miasta trąci wałem jak stąd na Psie Pole.
3. Czy istnieją procedury, które mogą zmienić tę radosną "decyzję magistratu"? Mam takie poczucie, że jak nie ruszy się tematu natychmiast, nawet żeby odwlec tę decyzję i zebrać się bardziej merytorycznie do uwalenia tego kretyńskiego pomysłu. Niebo i ziemię bym poruszył żeby to zatrzymać. Największy paraliż w centrum miasta jaki można sobie wyobrazić. Buspas na Traugutta, ścieżki rowerowe, wszystkie zwężenia, wyłączanie z ruchu samochodowego to jest przy tym nic. Nie będzie tak naprawdę żadnego sensownego przejazdu wzdłuż centrum po osi północ-południe. I nie mówicie mi tu o obwodnicy śródmiejskiej, bo pęknę ze śmiechu.

Jest świeżo po wyborach, właśnie wybraliśmy "swoich" radnych. Może trzeba im zlecić pierwsze zadanie?

#wroclaw
Iudex - Tak sobie rozkminiam to wyburzenie estakady na Placu Społecznym i trochę mnie...

źródło: comment_itkfDTURWHuYbf4w9kWbr8CSbHXad7Kr.jpg

Pobierz
  • 44
@brak_loginu_i_hasla: Obydwie beda #!$%@? z tego rejonu. Ale przeciez nie zrobia rozpierdzielu od razu. Mniej istotna, ale na pewno nie 'nieistotna'. Pozwalala na bezkolizyjny skret w lewo. Teraz trzeba bedzie zbudowac droge, skret w lewo i skrocic cykl swiatel co spowoduje w tym rejonie jeszcze wieksze korki niz sa.

@xbonio: jesli uwazasz, ze drzewa i trawa to marnotrastwo to zapraszam do Warszawy.
@stormkiss: zgadzam się, też nie jestem entuzjastą tego wyburzenia, ale coś z tą estakadą trzeba zrobić. Jeżdżę tamtędy dosyć często i wydaje mi się, że akurat tej estakady da się pozbyć w miarę bezboleśnie, a jeśli przy okazji zostanie zagospodarowany sensownie teren, to jestem za. Gorzej z tą drugą, na ten moment niezbyt sobie to wyobrażam.
@Iudex: Niestety ludzie mają w dupie jak to miasto będzie wyglądać za 10, 20, 30 lat. Ważne, żeby wygodnie zawieźć dupkę tam gdzie tego potrzebują - tu i teraz. To ogromny błąd.
Co do samych estakad - nie jestem ekspertem ale wydają się być już stare i wysłużone. Po przyjrzeniu się planom na ten teren jestem zadowolony, że w końcu do łask wraca zabudowa kwartalna.
Zabudowa zagęszcza się z roku na
@xbonio: Ta idea była już przedstawiana lata temu i ja tak naprawdę nie piszę o niej per se, tylko o sposobie zakomunikowania/realizacji tej decyzji. Urbanistyka chyba nie polega na realizacji takich zmian jakimiś anonimowymi urzędnikami, bez opracowania dokładnego scenariusza jakie skutki to przyniesie dla bezpośredniej okolicy i całego miasta. Proces decyzyjny wygląda jak "o hui, fajnie by tu było ̶n̶o̶w̶o̶c̶z̶e̶s̶n̶e̶ ̶b̶l̶o̶k̶i̶ apartamenty jebnąć, yolo, robimy". Nie wiadomo kto podjął decyzję
@xbonio: @Iudex: to wyburzenie miałoby sens, gdyby istniała jakąś realna alternatywa w przejeździe przez ten rejon miasta. A boję się, że będzie typowo po wrocławsku - zamykamy ulice, wyburzamy, remontujemy przez 3 lata, a kierowcy niech się martwią. Także nowa dzielnica ok, ale dopiero po zbudowaniu np. Mostu Wschodniego na Wielką Wyspę.
@bardzospokojnyczlowiek: Nie ma byc realnej alternatywy w przejeździe przez ta cześć miasta. T nie obrzeza ani nie obwodnica tylko ścisle centrum miasta. To nie ma być trasa tranzytowa i ma być docelowo razem z trasa WZ zaorana i to jest dobre podejscie. Cały ruch wewnetrzny powinna przejąć obwodnica śródmiejska, tranzytowy obwodnica autostradowa a lokalny komunikacja zbiorowa. Tak sie planuje miasto a że nasz kochany magistrat nie potrafi tego poprawnie zakomunikowac mieszkańcom
@bardzospokojnyczlowiek: to wyburzenie miałoby sens, gdyby istniała jakąś realna alternatywa w przejeździe przez ten rejon miasta
Dokladnie to. Z polnocnego wschodu w strone poludnia/poludniowego-zachodu nie ma zadnej sensownej alternatywy (bo umowmy sie, jazda obwodnica czy stanie godziny na prawoskrecie kolo Heliosa to nie jest alternatywa). No i dodatkowo, pozwoli sie pozbyc kilkudziesieciu miejsc parkingowych, bedacych sola w oku magistratu, ze kasuja je gdzie sie da.
@Iudex: Oficjalnie Dutkiewicz bo to oni składali. I narazie tylko jedną.
@bardzospokojnyczlowiek: To jest wlasnie najbardziej przerażające. Bez Mostu Wschodniego, bez dodatkowej nitki tramwajowej do Dominikańskiej (jakiekolwiek jebnięcie i pół miasta stoi obecnie a co dopiero jak ludzie beda chcieli tą komunikacją miejską pojechać) A dodatkowo te móżgi zamiast wlozyc tam urząd miasta i powiatowy przenieść, żeby biały człowiek mógł załątwić wszystko obok siebie to zrobią biura. Gdzie we Wrocławiu