Wpis z mikrobloga

@PeMo19946 żeby to był wymysl Michelin czy jakiegoś innego Continental czy Goodyear, to byłbym w stanie uwierzyć, że to będzie działało. Tymczasem to jakiś chinol, więc mam wątpliwości. Wex najzwyklejsza Dębice frigo, cena pewnie podobna, a jakość przynajmniej sprawdzona i przyzwoita. Lepszych nie proponuje, bo zakładam, że ma być budzetowo
@nunu85: Jak budżetowo to może Kleber/Uniroyal? Różnica w cenie nie za duża, a z tego co wiem mają lepszą przyczepność. Na kleberach mi się dobrze jeźdźiło w służbowym aucie.
@RoastieRoast oczywiście, że to ma sens. Wprawne oko wie na co patrzeć i potrafi ocenić, czy opona jest zaprojektowana na śnieżna zimę, czy raczej lepiej się sprawdzi bez śniegu. Ot po prostu na mokrym czy błocie. Np ten Nokian wyżej jest typowo na śniegi i zaspy. Podobnie Dębice frigo 2
@RoastieRoast ja nie będę udawał, że jestem w te klocki mocny. Ot poczytałem kiedyś z nudy troszkę literatury fachowej i się okazuje, że wbrew Twojej opinii, kształt bieznika tuz obok składu gumy to dwa najważniejsze parametry decydujące o jakości opony. Np Po czym poznać oponę typowo sniegowa? Szerokie rowki i sporo rowków po skosie i w poprzek opony. Jak w tym Nokianie czy Dębicy. Ten zeetex wyżej praktycznie nie ma żadnych większych
@RoastieRoast te symulacje przecież też na podstawie czegoś powstają, muszą być jakieś początkowe dane wejściowe. Oparte na podstawowej fizyce. I taka dana to no to, że w Szerokie rowki zmieści się więcej śniegu. Ba, i ta intuicja się sprawdza, jak sobie przeglądasz jakieś testy opon (szczególnie zimowych). Takie rozbudowane, gdzie badają hamowanie/przyczepność na śniegu potem osobno na suchym i na mokrym. Widzisz wzór bieznika i już wiesz, że ta konkretna będzie dobra
@RoastieRoast Tak jeszcze dopisze. Rzecz jasna nie ocenisz, czy dana opona będzie dobra czy zła, bo to też zależy od składu gumy i wielu innych czynników. Można jedynie ocenić, że będzie lepsza na śnieg niż na suche, czy lepsza w deszczu niż na śniegu. A nie, że ogólnie będzie dobra
@nunu85 masz rację Mirku, te opony zeetex a te rowki w śniegu dużo mi nie dadzą. Nawet nie chodzi o to że budżetowe tylko znalazłem komplet nowek za 750zl co z Oponeo takie nowe wychodzi około 1200, ale mieszkam na wsi na Podkarpaciu i mi zależy żeby dobrze szły w śniegu, muszę coś poszukać z lepszym bieżnikiem