Wpis z mikrobloga

@Rabusek: ty mi pokazujesz jak obliczyć kwotę netto z kwoty brutto a ja mówię o tym co widnieje na fakturze którą opłaca ci pracodawca...

jeżeli opłaca ci 10k brutto to netto masz 7700 (-23%) tylko, że te 7700 przy założeniu zerowych kosztów to netto czyli to co masz na rękę a nie 10k xD ergo... na fakturze masz kwotę brutto od której odprowadzasz podatek + koszty i zostaje ci "na
  • Odpowiedz
@Arachnofob jeśli się tam będzie rozliczał to 21% VAT. Ale wątpię, oferty nigdy nie uwzględniają Vatu, tylko podają kwotę netto. Czyli jeszcze trzeba odjąć podatek dochodowy, ubezpieczenie itp. I tak zrozumiałem OPa.
  • Odpowiedz
oferty nigdy nie uwzględniają Vatu, tylko podają kwotę netto. Czyli jeszcze trzeba odjąć podatek dochodowy, ubezpieczenie itp


@wolny_kangur:

jeżeli oferta nie uwzględnia vatu to tak jak w Polsce przy ofercie brutto przy b2b
jeżeli od tej kwoty jeszcze trzeba odjąć podatek dochodowy, ubezpieczenie itp to dopiero po odjęciu tych kwot zostaje netto... czyli czysty dochód xDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabusek a mnie zawsze interesowalo co taki tester manualny bądź nie, robi. Na czym polega praca testera bo nazwa może być chyba myląca ?

Jakie umiejętności i wiedzę trzeba posiadać ?
  • Odpowiedz
ta, jasne, a dochodowy to pewnie klient zapłaci xD


@Felonious_Gru: to było uproszczenie... oczywiście, że jeszcze dochodowy, ubezpieczenie, koszty uzyskania przychodu itp i dopiero na końcu zostaje netto, ale najpierw OP nie odróżnia brutto od netto a ty się #!$%@? takiego uogólnienia w przykładzie? xDDDD no oczywiście masz rację, ale co to zmienia xDDD ?

netto to jest to co zostaje na rękę po kosztach itp to oczywiste na fakturze
  • Odpowiedz