Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, na ile dokładne jest liczenie spalania z deski rozdzielczej, jesli lecę na gazie? Bak ma pojemność 30l (tankuje ok. 30,5), według licznika spalam średnio 9,1l/100km, a od ostatniego tankowania przejechałem 285km (dodajmy do tego kilka km na benzynie)...
#motoryzacja #samochody #lpg
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bielecki: człowieku mojemu bratu w astrze H na dwoch licznikach pokazywało że przejechał 730km(około), spalił około 40 litrów diesla ale spalanie na jedym miał 5.4 a na drugim 6.0( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eternit_z_azbestu: @wxx71: ja wiem ile wychodzi matematycznie. Miałem nadzieję, że licznik pokazuje mi w miarę wiarygodnie. Teraz pytanie, czy jest możliwe, żeby jakoś ten licznik wyregulować, czy może też być tak, że mam rozszczelnioną instalację lpg?
W ogóle to normalne że mi tyle pali? Seat Leon I, 1,6 100KM, staram się jeździć ekonomicznie.
@Sm3rf1k
  • Odpowiedz
@Bielecki: tam nie ma nic do regulowania. Stare auto, stary silnik, stare czujniki, stara elektronika, tam jest zapewne taki prymitywny czujnik, ktory mierzy srednie spalanie na podstawie tego, jak wciskasz gaz przy jakiej predkosci i jaki odcinek pokonasz..
  • Odpowiedz
@Bielecki: Zależy od regulacji instalacji sekwencyjne, bo spalanie nawet w najstarszych samochodach jest liczone na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy. I jeśli instalacje jest źle ustawiona (wtryskiwacze nie podają ekwiwalentu tego co benzynowe przy takim samym impulsie z ECU benzynowego) to co pokazuje komputer spalania może być całkowicie inne. Najlepiej sobie skasować średnie spalanie zmierzyć przez ten czas tradycyjnie ile spali lpg i będzie się miało odchyłkę między tym co pokazuje
  • Odpowiedz
@biskup2k: tak właśnie robię, po każdym tankowaniu czyszczę przejechane kilometry i średnie spalanie. Efekt jak wyżej.
Fun fact - zatankowałem przed chwilą i weszło mi 28l ( ͡° ʖ̯ ͡°) a licznik już odcinał gaz
  • Odpowiedz
@Bielecki: komputer pokazuje Ci spalanie benzyny, a spalanie gazu jest wyższe niż benzyny. 10-11 l/100 w starym 1.6 to jak najbardziej normalny wynik i nie masz się czym przejmować.
  • Odpowiedz