Wpis z mikrobloga

Overlord

Już kilka dni temu ukończyłem trzeci sezon (o pierwszym pisałem tutaj), ale jakoś nie miałem weny by coś o tym napisać. Wziąłem się od razu za inne serie - mocno z tym przyspieszyłem i mam nadzieję że oglądanie ponad 40 odcinków tygodniowo nie spowoduje u mnie jakiegoś przesycenia chińskimi bajkami, jakkolwiek by to się miało objawiać (póki co, objawia się w tym, że emocjonalne reakcje na pewne sytuacje pojawiają się czasem w mojej głowie po japońsku ;d ale nie mówię tego na głos, bo jeszcze aż takiego stężenia #!$%@? we mnie nie ma)...

Ale wracając do tematu - tęsknię do Overlorda i czuję po nim niemałą pustkę, chciałoby się tego oglądać więcej i więcej. Mimo że nie każdy odcinek mnie wciągnął. Ba - trzeci sezon oceniam niżej niż 2. Który to z kolei wg mnie jest lepszy niż 1., bo mamy ciekawe wątki oparte na emocjach różnych bohaterów. Coś, czego w 1. serii prawie w ogóle nie było. Dlaczego więc trzeci jest imo gorszy od drugiego? Za dużo badziewnego CGI i czuć że adaptacja jest robiona coraz bardziej po macoszemu, mimo że materiału źródłowego (póki co) nie znam. I mam zamiar to zmienić. Tu właśnie dochodzimy do drugiej znaczącej wady, to będzie akurat dość subiektywne, ale imo stanowczo za mało było scen z nikim innym, jak z moją ulubienicą - Shalltear (choć o jej drugiej formie wolę w ogóle nie myśleć ;p). Ja, podczas tych nudnych politycznych zagrywek, strategii i całej tej królewskiej otoczki, tylko czekałem na jakieś sceny z Nazaricka. Niestety było tego za mało, a sama wyżej wspomniana Bloodfallenówna pojawiała się jeszcze rzadziej... Mam nadzieję, że w nowelce jest tego więcej.

Nie wiem, czy i kiedy będzie 4. sezon, ale prędzej pewnie ogarnę LN, którą przecież wydają w Polsce.

Jeśli chodzi o moje oceny poszczególnych serii - 8, 9, 8. A i byłbym zapomniał - opening trzeciej jest wyraźnie najlepszy ze wszystkich. Zresztą ending też jest niczego sobie.

Jakaś puenta? Tytuł obowiązkowy dla fanów isekai, ale i też dla tych, co szukają po prostu dobrego anime, które można polecić nawet normictwu, i tylko takie oglądają. Będziesz Pan zadowolony.
#anime #animedyskusja #overlord #shalltearbloodfallen
tamagotchi - Overlord

Już kilka dni temu ukończyłem trzeci sezon (o pierwszym pisa...

źródło: comment_3ADR36ZJAfv3T5FZ6WM188Lk0kjsrFQl.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz