Wpis z mikrobloga

To jest chore że gra która jest podobno 'dobrze zoptymalizowana' ma problemy ze stabilnym 60 FPS na ultra na systemie który jest lepszy niż rekomendowany. Spadki poniżej 60FPS na GTX 1060 z 6GB VRAM, serio? I to na 1080p, rozumiem jeszcze jakbym grał w 4K, ale #!$%@?, tą grę przerasta 60FPS na FHD!
#battlefield #battlefieldv
  • 27
@freefloyd: mam najnowsze sterowniki zainstalowane przez Geforce Experience, dodatkowo jeszcze robiłem full reinstall sterowników za pomocą DDU żeby mieć pewność że wszystko z nimi gra. Inne sterowniki na moim PC również są najnowsze (driver booster)
@Obi343: Trzeba bardzo kombinować żeby to podkręcić ? Stabilnie pracuje ten proc na takich taktach ?
Znalazłem jakiś artykuł z końcówki 2015. Nic od tamtej pory intel nie nawymyslal zeby nie dalo sie krecic xD ?

Mam plyte b150m, ale jak moge go podkrecic to bym wymienil :>
@Krmtzzz kombinowania nie ma, poza wgranie BIOSa. Wiem, że po wgraniu którejś wersji blokuje się downgrade, nie wiem czy idzie to obejść. Jest kilka ustępstw - stałe napięcie, nie działają profile oszczędzania energii, turbo i odczyt temperatury. Trzeba się też liczyć z nieco wyższymi temperaturami, przez sztywne napięcie właśnie. Poza tym wszystko stabilne, tak jak ustawiłem 1.5 roku temu, tak stabilnie chodzi po dziś dzień na 4.5GHz.
@Obi343: Ok dzięki wielkie. Takie ograniczenia to dla mnie nie problem. Zamontuje leosze chłodzenie a pobór mocy to też nie problem.

Czyli kupić nową płytę, bo na używce może już nie być możliwości powrotu ?
@Krmtzzz: Nie mam stuprocentowej pewności czy tego nie załatali, tak więc na podstawie mojej wypowiedzi jedyne co to mogę potwierdzić że u mnie chodzi, ale czy tak będzie w Twoim przypadku - nie mam pojęcia.
@cadcadcad: Ram oczywiście w dual channel?
Może przestawiło ci się skalowanie w ustawieniach powyżej 100%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie to spróbowałbym dać wszystko na stock, ewentualnie weź nagraj filmik z gry z odpalonym OSD i poka ustawienia z gry.
@Obi343: Przez przypadek wyłapałem w CPU-Z, że RAM nie pracuje mi w dual channel. Sprawdzam sobie sloty i faktycznie były wpięte źle. Odpalam po przepięciu kości i... problem spadków fps znikł. Brak słow xD