Wpis z mikrobloga

DZIEŃ 54/100 #nadetoxie od mj

Lvl 27 here i chyba od 15 lat nie bylem u lekarza.. Myślę, że odpowiedzialnym będzie pójść. Szczególnie teraz, kiedy jestem na detoksie, jestem "czysty" i świadom wszystkiego co robię.

Zastanawiam się nad pakietem dla 30latka w #medicover za 675 pln. Robią sporo ważnych badań w tej kwocie (pic rel). Może znacie jakieś inne podobne pakiety gdzieś indziej, że idę, płace i robią mi wszystkie badania, które facet w moim wieku powinien przejść?

#lekarz #medycyna #kiciochpyta
Pobierz n.....n - DZIEŃ 54/100 #nadetoxie od mj

Lvl 27 here i chyba od 15 lat nie bylem u le...
źródło: comment_WnOlyvqTakMO0QNphSqyOo66GqZsa7pH.jpg
  • 13
@nikitten: Połowa tych badań nie ma sensu jeżeli nie szukasz czegoś konkretnego. Generalnie nie rozumiem tych całych list które latają po wykopie i które podobno mają służyć badaniu stanu zdrowia. A już robienie PSA w wieku 27 lat bez wskazań to skrajny bezsens, podobnie USG tarczycy jeżeli nie masz żadnych objawów. Jak bardzo chcesz się badać to pogadaj sobie szczerze z jakimś lekarzem który będzie miał chwilę czasu, wyłóż co cię
@moon_bluebird napisalem, ze detoks od m MJ, wystarczy kliknąć tag ;) i moja chęć zbadania sie nie ma wiele wspólnego z detoksem poza tym, że wreszcie chce sie przebadac (po mj mało co się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°))

@Strahl nie mialem ŻADNYCH badan od 15 lat. Zdecydowana większość z tego mnie interesuje.

A zapytałem, czy Mirki maja cos do polecenia poza Medicoverem. Nie pytam o zasadność, tylko
@nikitten: człowieku, jak ci nic nie jest to nie ma sensu robić takiego kompletu badań. Większość z tych co wypisane miała by uzasadnienie gdybyś nadużywał alko, miał rodzinne obciążenie chorobami tarczycy lub nowotworami, odczuwał różne bóle, osłabienie, problemy trawienne, szybko się męczył i często chorował, no walił panny bez gumy na lewo i prawo. Cennik większości pozycji z tej listy jest wzięty z dupy tak poza tym. Jeśli już koniecznie chcesz
@nikitten: zamiast inwestować w niewiadomo jakie badania lepiej zainwestuj dobra kondycje fizyczną i psychiczną, weź się za regularny trening cardio (biegi interwałowe, rower etc.) oraz na przykład medytację - choćby mindfluness, te dwie rzeczy potrafia niesamowicie polepszy komfort i jakość życia, oraz bardzo pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia organizmu. No i oczywiście zrównoważona dieta.
@nikitten: To wystarczy że pójdziesz do lekarza i powiesz że się od dłuższego czasu (pare miechów) źle czujesz / osłabiony i szybko się męczysz, każdy normalny lekarz zleci w tym wypadku wykonanie tych dwóch badań, które zresztą są refundowane z NFZ, więc kasa zostanie ci w kieszeni.