Wpis z mikrobloga

Temat już parę razy się przewijał, ale nigdzie nie widziałem takiej sytuacji jak moja. Otóż mam od 2012 roku prawo jazdy kategorii B wydane bezterminowo. Teraz zrobiłem kategorie A i aktualnie czekam na nowe prawo jazdy. Sprawa jest taka, że podczas robienia badań na kategorię A lekarz wpisał mi ważność badania na 15 lat (standard) ale zaznaczył tam między innymi kategorię B. Czy teraz przez to będę musiał za 15 lat robić badania na kategorię B? Dajmy na to, za 15 lat nie chce już jeździć motocyklem i nie robię badań, chce tylko nowy blankiet prawa jazdy B. Czy będę musiał robić badania, przez to że podczas robienia prawka na A lekarz wpisał mi termin ważności na wszystkie kategorie? Co z poprzednimi badaniami które robiłem podczas kursu na kategorię B? Tracą ważność, czy nadal obowiązują bezterminowo tylko, że na kategorię B?

Trochę namieszałem, ale mam nadzieję, że ktoś ogarnie o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #prawojazdy #motocykle #kociochpyta
  • 16
@sq6jny: "w przypadku osób, które posiadały w dniu wejścia w życie ustawy uprawnienia do kierowania pojazdami, których data ważności nie była ograniczona orzeczeniem lekarskim lub psychologicznym, w pozycji „data ważności uprawnienia” umieszcza się symbol „–” jako informację, że dana kategoria prawa jazdy jest ważna bezterminowo. W takim przypadku data ważności prawa jazdy nie może być dłuższa niż 15 lat."

Jak widać uprawnienia są bezterminowo. Tylko pytanie jak w takim przypadku jak
@lukas8295200: uprawnienia na b są ważne bezterminowo, uprawnienia na A będą na 15 lat i przedłużenie będzie wymagało badań. Bubel prawny polega na tym że nowy blankiet ma ważność 15 lat, ale jakieś orzeczenie wskazywało że nawet pokazanie tego nieważnego blankietu z bezterminowym B będzie dowodem na posiadanie uprawnień
@lukas8295200: wydaje, ale tylko wydaje mi się że nie mogą Ci zmienić uprawnień. Imho lekarz popełnił błąd, powinieneś mieć wpisane bezterminowe. Okaże się jak dostaniesz dokument co Ci tam powpisywali