Wpis z mikrobloga

Mirki od paru dni widze reklamy na fb o kredytach gdzie goście piszą, że pozyczaja do 25k bez zadnej weryfikacji, rozkladaja na 120rat i wgl jestem ciekaw jak to działa jak ktoś przykładowo nie spłaca jak wyciagają od niego tą kase ktoś sie orientuje bo wygląda to za pięknie.
Oczywiście ja nie chce brać bo mam w dupie to tylko pytam bo duzo moich znajomych bierze w tym udział i chcialbym wiedzieć jakie konsekwencje są z tego.
#gownowpis #pozyczka #kredyt
  • 8
@ciemny_kolor: zasadnosc prowizji w takiej kwocie zawsze mozna podniesc jako argument przy obronie swojej racji gdy juz dojdzie do procesu sadowego. Sady patrza na to bardzo nieprzychylnym wzrokiem.

W PL jak w lesie bo nawet banki maja prowizje na poziomie 10% pozyczanej kwoty (srednie realne oprocentowanie pozyczki to okolice 20%/rok)
@Sramnapsajakgorucham: to tylko taki click bait - zawsze jest jakaś weryfikacja - dochodu, bazy bik, baz dlużników, czy nie masz komornika itp itp
@Niestabilny: dokładnie tak - często u nich wystarczy że spłacalnośc jest na poziomie 30% i już są do przodu. A co nie zostanie spłacone i nie uda im się odzyskać to sprzedadzą firmie windykacyjnej lub funduszowi za 20-30% wartości długu
@shaki24: w nescie na gotówce nawet