Wpis z mikrobloga

#artiniepije #alkoholizm #wykopaa
Dzień 18/30 bez #alkohol

Ogólnie dziś było całkiem spoko. Mimo bardzo #!$%@? dnia w pracy, wieczorem zrobiłem dobry trening i w sumie nie myślałem za wiele o piciu. Kolejny dzień odfajczony. Powoli zastanawiam się też, co zrobić dalej, tj. po tych 30 dniach i trochę mnie to przeraża.

Na koniec ciekawostka - alkoholik (po lewej) po roku abstynencji (po prawej ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
arti040 - #artiniepije #alkoholizm #wykopaa
Dzień 18/30 bez #alkohol

Ogólnie dziś...

źródło: comment_SRQaZoUXFFVijrapMgZ5DncDm8DRyAhO.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arti040:

Powoli zastanawiam się też, co zrobić dalej, tj. po tych 30 dniach i trochę mnie to przeraża.

Nie myślisz przecież co będzie za miesiąc we wtorek na obiad, więc czemu zadręczać się dziś takimi rozważaniami? Kolejne 30 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze masz długotrwały projekt jak widzę - siłka. To już Ci daje że na spokojnie masz, jak podejrzewam, ze 3 albo i więcej
@arti040 Przeczytałem wlasnie wszystkie wpisy i komentarze w tym tagu! Trzymaj i mnie wołaj w kolejnych! Obserwuje tag ale wiadomo - ginie w tłumie.

Jak ci po głowie chodzą cytrynoweczki itp to jest niewesolo bo to znacznie gorszy prognostyk niż piwkowanie. Ale jesteś na dobrej drodze widzę.

Wg mnie nie ma co popadać w radykalizmy, osobiście chcę po prostu pić 1 piwko raz po raz, a jeśli ostrzej to z ludźmi -
@Saeglopur: Tak, chciałbym po prostu pić dla przyjemności, okazyjnie ale im bardziej z tym walczę tym bardziej dochodzę do wniosku, że jak jesteś alkoholikiem, to tak się nie da. Jak przekroczysz już pewną granicę to albo całkowita abstynencja albo BARDZO silna wola.
@arti040: Chyba zadawałem ci to pytanie, ale dlaczego chciałbyś pić raz na jakiś czas?

Czy lubisz uczucie kiedy nie panujesz do końca nad swoim ciałem i emocjami?
Czy lubisz jak nie pamiętasz do końca co się działo?
Lubisz budzenie się w środku nocy i mocne walenie serducha? Pocenie się?
Smak ci pasuje? A może to, że gorzej czułeś potrawy? (Alkohol tak działa...)
Chciałbyś przeliczać ile możesz wypić, żeby prowadzić następnego dnia
@miczal: Ja nie lubię się upijać w trupa, więc spora część tych rzeczy mnie dotyczy bardzo okazjonalnie ;-) Ale odpowiadając na twoje pytanie - lubię smak niektórych alkoholi i lubię się też napić z ludźmi, których... lubię a widzę raz na kwartał (czy nawet rzadziej).