Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy tylko mi przestał działać Google Pay?
Ostatni raz dzialal tydzień temu, dzisiaj nie dziala na kazdym terminalu - błąd odczytu, uzyj innej karty.
Miui 10, xiaomi mi8, mastercard.
Zero widocznych bledow, mobilny portfel ustawiony na SIM jak wcześniej, safetynet przechodzi
#miui #xiaomi #android #googlepay
  • 17
@villager: Może wpadła jakaś aktualizacja Google Pay i coś znowu zamieszali. Ciężko powiedzieć. Może spróbuj odinstalować apkę a po ponownej instalacji dodaj kartę na nowo.
Czasami też można trafić na terminal który nie obsługuje Google Pay, ale podejrzewam, że ten błąd wyskoczył Ci na terminalu z którego pewnie już korzystałeś.
@slecrumi: możliwe, choć mało prawdopodobne bo skoro terminal sypie błędem to jakaś komunikacja jest.
@villager: no ja bym się popłakał bez tej metody płatności bo namiętnie z niej korzystam, więc pewnie nie zastanawiałbym się długo nad wipe bo to raptem kilkanaście minut przywracania. Ale możesz jeszcze sprawdzić magiska jeśli korzystasz bo on też różne dziwne rzeczy robi. Mnie dzisiaj wyskoczyło info że magisk nie jest zainstalowany mimo że jest :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@woje: niestety podpinanie wszystkich aplikacji łącznie z logowaniem sie po wipe, dodawanie od nowa kart do google pay, łączenie aplikacji banku itd. zajmuje mega duzo czasu zanim po wipe data doprowadze telefon do stanu używalności...
@slecrumi: @woje: @Andczej: zrobiłem kilka rzeczy i się naprawiło ostatecznie:
- clear cache dla google play services
- reinstal aplikacji google pay(chociaż i tak ta aplikacja to głównie gui bo wszystko ogarnia play services - nawet nie prosiło żeby karty dodać od nowa)
- reboot telefonu żeby drugi profil się wyłączył, o ile to miało jakis wpływ na ten bug
wygląda na to, że to chyba po aktualizacji systemu, bo appki nie miałem aktualizowanej od miesiąca, a przestało działać :D koledze kilka miesięcy temu... u niego nokia6, u mnie 5.