Wpis z mikrobloga

Szwagierka zmieniała hasło w laptopie i coś przekombinowała bo po zmianie nowe hasło nie działa (stare też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Próbowałem zastosować myk z klawiszami trwałymi (zmiana okna klawiszy trwałych na cmd.exe) jednak prawdopodobnie wcześniej wyłączyłem jej opcje klawiszy trwałych bo komputer nie reaguje na pięciokrotne wciśnięcie shiftu.

Da się jakoś obejść hasło czy pozostaje tylko reinstalacja systemu?
Laptop to Medion E3216 z windowsem 10.

#windows #windows10
  • 13
@Trique: Spróbuj użyć dysku z windowsem i w momencie pojawienia się pierwszego okna wciskasz Shift + F10. Nie ma prawa pytać się o dane, bo nawet nie sprawdza jeszcze czy jakiś system jest zainstalowany czy nie.
@n0rmal:
Ogólnie z żadnym komputerem nie pracowało mi się tak źle jak z tym. On przy restarcie potrafi się włączyć z czarnym ekranem tak, że tylko reset pomaga. Chce wejść do uefi a on ładuje windowsa albo wywala szarym ekranem. Chce go całkowicie wyłączyć a dalej się świeci lampka od pracy dysku.

To czy ma prawo czy nie w przypadku tego gówna to wyłącznie jego widzimisię ( ͡° ͜ʖ
Dlatego zamieniłem okno klawiszy trwałych na cmd


@Trique: ale co dokładnie zmieniłeś? podmieniłeś plik "C:\Windows\System32\Utilman.exe" na cmd.exe?
Jak tak, to na ekranie logowania wciskasz kombinację Win+U i powinien Ci się otworzyć wiersz poleceń z uprawnieniami systemowymi (czyli jako wbudowane konto SYSTEM).