Wpis z mikrobloga

Wczoraj AZS Olsztyn wygral z Hurrikaani i awansowal do 1/16 Pucharu CEV (odpowiednik UEFA ligi europejskiej). PAOK do pokonania twardo po 3:1, moze na wyjezdzie 3:2. Ale w koncu wyczekiwanie po 10latach przyjedzie jakis konkretny zagraniczny klub do Hali Urania. Ja Greków milo wspominam i nie zapomnę zażartej walki z Panathinaikosem Ateny w pucharze CEV kiedy klub byl jeszcze czołówką europy. Co do 'gwiazd' PAOKu Szafranowicz taki se, Mitar stary gwiazdor i kiedy ogladalem jego ostatni sezon w Trentino to tragedia. Wydaje mi sie najmocniejszy punkt to Jimenez, Gorchaniuk, Marquez no i Okolić. Ale grą sam zespol nie imponuje az tak bardzo mocno, kiedy czyta się nazwiska. Raczej ciut ponizej sredniej europejskiej, ale potencjal maja i zawsze trzeba uwazac. Mysle,ze beda problemy ale przejdziemy ich i awansujemy do 1/8. Martwi mnie jak spiszą się nasi chlopacy na wyjeździe (mam nadzieje,ze w dniu meczu z AZS, PAOK bedzie mial mecz w pilke nozna i kibice pójdą na futbol). Wczoraj troche srednio to wyglądało czasami i widac bylo brak doswiadczenia w europejskich pucharach. Hala, a raczej salka okolo 1000osob, atmosfera w Finlandii niezla. W Grecji z kolei czeka hala na 10tysięcy, kibice raz potrafia przyjsc i zrobic atmosferę z kosmosu, a czasami przyjdzie z 1000.
#siatkowka #plusliga #cev
  • 3