Wpis z mikrobloga

#allegro #oszustwo #oszust #przestepstwo #pomocy #prawo

Witam wykopki,
użytkownik kupił na mojej aukcji dostęp do konta z grą, wystawił negatywa wystawił komentarz w którym podaje swój mail kontaktowy do niego i mówi żeby się z nim kontaktować, straszy mnie mailowo że poda mnie na policje, że napiszę na mnie pozew, proponuje mi żebym zwrócił mu koszta jakie poniósł za grę i oddał mu konto na własność inaczej nie wykasuje negatywa, ogółem nie wiem co mam robić, gra normalnie mu działała co powiedział, na początku chciał abym zwrócił mu koszta po tym jak przejdzie sobie gre, teraz cwaniakuje, straszy pałami itp, mam jego dane, nr tel, nazwe firmy itp. Nie wiem co mam robić, czy oddać mu to konto, kase i mieć spokój czy olać typa, w mailach mam wyraźnie czarno na białym jak napisał mi że jak oddam kase i konto na własnośc to usunie negatywa i da mi spokój. Nie chce żadnych konsekwencji prawnych itp. Wątpie żeby ktoś pisał do tego gościa i mu się pucował ale kto wie, wykopki CO ROBIĆ? jestem załamany, boli mnie głowa i rzygać mi się już przez to chce, mam czas do jutra, tak powiedział mi ten typ.
  • 18
@Szostus: ( ͡ ͜ʖ ͡)

"Od wielu miesięcy bez najmniejszych problemów można w Sieci nabyć konta do między innymi PlayStation Store z wykupionymi grami. W końcu procederem zajęła się policja, która zatrzymała mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego.
Bardzo możliwe, że właśnie jesteśmy świadkami przełomu. Sony oraz Microsoft od dawna próbują walczyć z nielegalnym obrotem kont z PlayStation Store oraz Xbox Live, ale dopiero ostatnia akcja policji pokazuje, że
@Szostus: Tak jak Ty nie możesz handlować tego typu przedmiotami, tak on nie może ich kupować.
Napisz mu niech #!$%@?, na policji to go chyba wyśmieją to tak jakby złodziej zgłaszał, że ukradł kradzione ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Poza tym wyobraź sobie, jak on to zgłosi na policji, jak to będzie w ogóle brzmiało xD
Typ blefuje w dodatku Cię szantażuje.

Zablokuj
Tak jak Ty nie możesz handlować tego typu przedmiotami, tak on nie może ich kupować.


@Dezynwoltura: no nie. Kupowac mozesz. Sprzedawac nie mozesz.- no chyba ze sprzedawac mozesz bo kupujacy nie musi znac twojej licencji.
@Dezynwoltura: oczywiscie ze mozesz. Ty mozesz kupowac wszystko. Tylko sprzedajacy nie zawsze moze wszystko sprzedac. Sam kupilem legalnie pare kradzionych przedmiotow i co? Nikt problemow nie robil.