Wpis z mikrobloga

[ #pilkanozna #premierleague #okienkotransferowe #transfery #zzapolowy ]

Express & TalkSport piszą o transferze El Shaarawy 20-letniego napastnika AC Milan. Cena wynosi około 30 mln funtów. Chelsea bierze pod uwagę 2 opcje. Pierwsza to zapłacenie całej kwoty, a druga to dorzucenie Torresa.

Według Metro MU czeka już jedynie na zaakceptowanie warunków indywidualnego kontraktu przez piłkarza Dumy Katalonii Thiago Alcantary.

Leighton Baines to ulubiony gracz Moyesa. Według Daily Star do końca tygodnia MU ma zaproponować kwotę 16 mln funtów. Zupełnie szczerze to myślałem, że Moyes po odbiciu karty w ośrodku MU ruszy od razu do Liverpoou.

Henrikh Mkhitaryan toczy wojnę z trenerem Mircea Lucescu. On chce odejść i stara się nakłonić władze klubu z Doniecka do zgody na transfer. Lucescu trochę mało elegancko wypowiedział się nt zainteresowanych nim klubów: Zrozumiałbym chęć odejścia do wielkich klubów, jak Real czy Barcelona, ale nie do Liverpoolu czy Tottenhamu. Mirror.

Thomas Ince najpawdopodobniej przejdzie do Cardiff lub Swansea za 8 mln funtów. Dzięki klauzuli 50% na konto Liverpoolczyków trafi 4 mln funtów. To w Mirror.

Nicklas Bendtner jest już w drodze to Frankfurtu, aby związać się z niemieckim klubem 3-letnim kontraktem. TalkSport pisze o kończącej się przygodzie duńsko-londyńskiej.

Transfery dokonane:

Andreas Cornelius z FC Copenhagen strzelec 18 bramek w 32 meczach podpisał kontrakt z Cardiff. Debiutant w PL zapłacił za Duńczyka 7.5 mln funtów.

Yaya Sanogo z Auxerre został zawodnikiem Arsenalu. Zawodnik młodzieżówki to jeden z najbardziej utalentowanych gracz młodego pokolenia. Kosztował Arsenal jedynie ekwiwalent za wyszkolenie.

Wracamy do transferowych przymiarek:

Daily Mail pisze, że Cardiff zamierza wykonać odważny ruch i zaproponować Benfice 10 mln za Cardozo. Nie wróżę tej misji powodzenia. Nie ten kaliber. Oczywiście z całym szacunkiem dla the Blue Birds - ma na myśli klub.

Corinthians i Paulinho oficjalnie potwierdzili przejście do Tottenhamu. Wiadomość pochodzi ze oficjalnej strony klubu, gdzie wypowiada się sam zawodnik, jak i Roberto de Andrade dyrektor sportowy.

Caughtoffside pisze, że Salomon Kalou jest bliski przejścia z Lille do West Brom.

Eagles boss Ian Holloway ma nadzieje na ściągnięcie do Crystal Palace pomocnika Liverpoolu Shelvey. Kwota transferu zamknie się w 5 mln funtów.

Według goal.com Flu odrzuciło ofertę Manchester City z Freda, uznając ją za „mało przekonywującą”.
  • 13
@chapeau_bas: Fred to ten, który nie poradził sobie w Europie i wrócił z podkulonym ogonem do Brazylii? A sam Lucescu ma rację: Liverpool i Tottenham to obecnie słabsze kluby od Szachtara i do tego nie grają w LM.
@Pustulka: Skąd się łatwiej wypromować i ewentualnie zrobić jeszcze krok w przód (bo umówmy się Liverpool nie jest ostatnim możliwym krokiem). Ze Spurs czy z Ukrainy, z której w dodatku nie chcą cię później wypuścić?
@Pustulka: A blokują to rękami i nogami? Ze Spurs odeszli i Modric i Keane i Berbatov i Van der Vaart, wszyscy są do wzięcia, tylko trzeba trochę wybulić. Za to Fernandinho to chyba 3 lata odchodził bo chcieli za niego zawsze jakieś chore pieniądze, teraz będzie to samo z tym gościem, co to nie wiem jak napisać jego nazwisko

Zresztą nie lubię porównywania dwóch klubów, z których jeden gra w badziewnej
@Vojtazzz: Fernandinho dopiero w tym roku zadecydował, że chce się spróbować w grze w anglii po wpłynięciu za niegonwysokiej oferty w poprzednich latach sam się wypowiadał, że jest zadowolony z gry dla Szachtara, na Ukrainie i może tutaj zakończyć karierę, bo nie pali się do przeprowadzki. Przestań porównywać cyrki jakie robi Levy przy ewentualnych transferach swoich graczy z tym co jest w Doniecku, bo pod tym względem w północnyn Londynie jest
@Vojtazzz: a z tym Ormianinem jest trochę inna sytuacja. Chciał podpisać nowy dużo lepszy kontrakt w Doniecku jakoś na wiosnę, Akhmetov powiedział, że jest jeszcze na to za wcześnie i obowiązuje go wieloletni kontrakt. Mchikitarianowi trochę odbiło , poczuł się po rozegraniu pierwszego dobrego sezonu(coś jak Van Persie) gwiazdą, poczuł zapach pieniędzy, zwolnił starego agenta i zatrudnił Raiolę. Poza tym 30 mln euro, które oczekuje Szachtar biorąc pod uwagę ile m.in.
@Pustulka: Jakich śmieszków z Brazylii? Zasadniczo wyjątkowo przepłacili tylko Oscara, którego głupio jednak rozliczać po jednym sezonie gry. Luiz był drogi, ale i tak jest obecnie więcej wart niż cena jaką za niego dali, Ramires nie był aż taki najgorszy, chociaż fakt, lekko przepłacony, ale spłacił to w dwumeczu z Barceloną rok temu, nikt mu już nigdy ceny nie wypomni

A co mi do tego ile chcą Portugalczycy za swoich piłkarzy?
@Vojtazzz: Napisałem o Chelsea m.in. a nie tylko o niej, ale i o innych klubach z Europy. Dlaczego koniecznie chcesz Wyspy? Czy zawodnicy z Portugalii czy Ukrainy przechodzili i mają teraz przejść tylko do Anglii?

Ale skoro się uparłeś na przykład to podaję Anderson do United.

@Pustulka: O, fakt, ale Anderson to niewypał głównie Fergusona, a nie samego transferu. Bo ja nie wiem jak inaczej nazwać można ściągnięcie napastnika, po czym zrobienie z niego ofensywnego pomocnika, która obecnie jest już defensywnym pomocnikiem z totalną impotencją ofensywną. To był nieudany eksperyment Alexa, który finalnie faktycznie mocno go przepłacił

No piszę o wyspach bo nie chcę mi się analizować całego świata, a ten rejon mam najlepiej utrwalony w głowie