Wpis z mikrobloga

Po roku grania bez znajomości zagrań postanowiłem się trochę dokształcić. Zaczynam uczyć się sztuczek, różnych strzałów i podań. Mam kilka pytań

1.Na jakich ustawieniach kontrolera gracie? Ja gram na alternatywnym bo bardzo długo gralem w PES5 nie potrafię się przestawić. Czy mogę mieć przez to problemy przy bardziej skomplikowanych zagraniach.

2.Czym się różni Strzał + R2 od Strzał + R1 ?

3.Żeby uderzyć precyzyjnie i finezyjnie muszę dać strzał + R1 dwa razy? Raz jak wydaje komendę do strzału i drugi gdy celuje perfekcyjnie? Czy wystarczy raz? Kiedy?

4. Co robić gdy przeciwnik jest plugawym robakiem i gra na czas?

5. Gdy przeciwnik kręci się w polu karnym Neymarem albo Lucasem nie mogę go zatrzymać. Tak samo mam gdy na krótko rozgrywa rzut rożny. Choćbym nie wiem jak się starał on i tak wkręci mnie w ziemię albo wywalczy karnego. Jak powstrzymać oponenta? #fut
  • 2
@dzerald: 1. Klasyczne
2. Z R1 to finezja a R2 to nie wiem czy w ogóle jest jakiś strzał z tym związany.
3. Przytrzymujesz R1, strzelasz i klikasz drugi raz strzał zeby wykończyć perfekcyjnie
4. Nie wiem.
5. Nie wiem. Mam to samo, robi mnie każdy jak chce, a ja nie mogę nawet skleić akcji bo piłkę mi zabierają szybciej niż ja dostanę. Nawet jakieś zwykle pazdzierze mi Aube doganiają i
@dzerald 4. trzeba podjac ryzyko - ja odpalam tryb pressingu i ultraofensywne ustawienie. czesto udaje się szybko odebrac pilke, ale z drugiej strony mozna nadziac sie na ostrą kontrę.

5. nie ma idealnej metody. obczaj pressing drugim obronca i schodzenie nisko na nogi (jockey). Skoro w zasadzie dopiero sie uczysz to podejrzewam ze mozesz nie znac tych opcji. Zauwazylem tez, ze dużo łatwiej jest odebrac pilkę zawodnikiem na ktorego dopiero co przełączylo