Wpis z mikrobloga

Pytanie o #piwo, a dokładniej o targi piwne, które odbędą się w Poznaniu w ten weekend. Jako, iż jestem biednym studentem zastanawiam się ile na takich targach się wydaje pieniędzy, tj. czy próbki piw na miejscu są darmowe/płatne a jeżeli płatne to za jaką cenę. Lubię próbować nowe smaki piw, ale wiem że te rzemieślnicze są z reguły drogie, a moja studencka kieszeń nie jest największa xD

#piwo #poznan #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
  • Odpowiedz
@Spartanss: Z perspektywy bycia na lubelskich targach piwnych - niektóre stoiska mają darmowe próbki, ale możesz się też spodziewać wydania kilku złotych na ‚kubeczek’ z próbką. A ceny butelek są różne, średnio ok. 8-9zł, za jakieś bardziej rzadkie i udziwnione browary cena dobija do nawet kilkunastu złotych, a wybór jest bardzo duży. Na poznańskich pewnie jest podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spartanss: w zależności od piwa i litrażu. Niektóre browary leją już 0.2l, a inne nie mają kranów i mniej niż pół litra nie kupisz. Generalnie licz 4-5 zł za próbkę, ale raczej będzie to za około 0.3l. A jak się nieco ululasz i zachce się jeść to tragedia, w ubiegłych latach żarcie takie sobie i mega drogie, byłem gówniany burger 20zl, frytki 10 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Spartanss: darmowe to są wielkości kieliszka od wódki, ale musisz poprosić i nie wszyscy dają taką opcję. Nie ma tak, że możesz jakoś swobodnie się częstować.
  • Odpowiedz
@Spartanss: różnie, ale na większości były darmowe. Czasem lali też 0.3 w cenie 0.2. Albo w ostatnich godzinach jakiś gruby porter za piątaka można było dostać 0.5. Chociaż teraz nie ma w niedzielę. Generalnie najlepiej w godzinach jak będzie najmniej ludzi, wtedy spokojnie można popróbować i pogadać, na jedzenie też nie czeka się wieki, chociaż to w sumie nie problem. xD Rok temu z browarami było gorzej rok do roku, ale
  • Odpowiedz
@Spartanss: A jak trafisz na #!$%@? piwowara to może trafić się akcja. Poproszę 0.1 czy tam 0.2 tego za kilka dych. Czkaj czkaj, pierw Ci naleje czy Ci smakuje. Sam robiłem. I nalewa Ci więcej niż chciałeś kupić. Gada z Tobą, a później chce inne polewać :P
  • Odpowiedz
@Spartanss: Ogólne większosć piwowarów jest spoko i to jest bardziej promocja dla nich, niż zarobek. Najgorzej może być na stoiskach dużych browarów typu Pinta, gdzie stoją tylko ludzie, którym za to zapłacono. Polecam szczerość i walić prosto z mostu, że jesteś biedny studenciak i chcesz popróbować.
  • Odpowiedz
@Spartanss Byłem na dwóch poprzednich edycjach i... Jak nigdy nie byłeś to ten jeden raz warto iść i samemu się przekonać, ale ogólnie to się NA PEWNO nie opłaca tam chodzić szczególnie studentowi. Co prawda klimat jest fajny i wszędzie przy stoiskach ludzie którzy się znają na piwie (zazwyczaj), ale oprócz tego to jedyny plus to premiery piw... Poza tym drogo jak cholera (5-20zł za piwo 0,2-0,4L w zależności od piwa), a
  • Odpowiedz
@Spartanss:
wejściówka trochę kosztuje, ostatnio było 20pln.
piwa nie są tanie. Te fajniejsze zaczynają sięod 12pln / 0,5, koło 9pln/0,3 - ceny raczej lokalowe, niż sklepowe.

Próbki dostaniesz w większości za darmo - naleją po kilkanaści ml piwa którego chcesz, aczkolwiek spróbowanie całej baterii piw i przejście dalej to jest zwyczajne cebulactwo.

Żarcie też nie jest tanie. 20pln wystarczy na zwykłego hamburgera albo niewielką porcję czegoś egzotycznego.

Generalnie, jak jesteś biednym
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: @Spartanss: Picie tych zwykłych piw zazwyczaj się nie opłaca, ale "sztosy" często wypadają dużo taniej. Typu 20 zeta za 0,2 piwa, za które w butelce 0,33 dałbym 40+ a w wypadku zagranicy nawet dużo więcej. Do tego mocno limitowane piwa, a nowości można popróbować w małych dawkach, żeby wiedzieć co warto kupić w sklepie. Natomiast największa głupota to kupowanie na wynos przepłaconych butelek regularnych piw.
  • Odpowiedz
@red7000 no tam większość wystawców to mało wyhajpowane browary, Tenczynek, Rzeka Piwa, wBrew, Warsztat Piwowarski, Za Miastem itd, ceny ich piw nawet w lokalach są niskie :).
Wszystko zalezy od stylu i browaru jak napisałem. 10zl to nie sztywna granica, ale dobrych piw spodziewałbym się bliżej 10zł
  • Odpowiedz
@red7000 nie wiem moze masz rację, niestety na tym festiwalu nie byłem :(.
Deer Bear wrzucili fotkę i widziałem, że mają dzisiaj po 10 0,3 i 12 za 0,5. Ale jedni pewnie mają i po 7, a inni po 12 :)
  • Odpowiedz