Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie jestem na etapie wyboru trenażera, czy możecie coś doradzić coś sensownego w cenie do ok 1500 zł?
z wymagań to chciałbym aby był cichy, działał pod zwift i miał połączenie z garminem (ant+). Czy czegoś jeszcze potrzebuję? tzn. opona to wiem, a jakaś mata? czy ona jest konieczna?

#szosa
  • 15
@greg-ka-14: Interaktywne Elite to chyba od 3k. Turno jest najtańszy, ma ant+, ale aplikacja Zwifta oporu nie zmieni. Pewnie w tym budżecie kupisz używkę. A mata obowiązkowo, chociażby ze względu na kapiący pot.
@greg-ka-14 Jeśli nie zależy Ci bardzo na tym żeby automatycznie zmieniał obciążenie w zwift, to kup elite novo force 8 i dodatkowo czujniki kadencji i prędkości ant+, na przykład sigmy, to będziesz mógł ich używać z garminem na zewnątrz a nie tylko na trenazerze. Zwift wysyła ukończone treningi do garmin Connect wiec nie ma potrzeby włączać jednocześnie śledzenia na zegarku. Pozdrawiam
W czerwcu stałem przed podobnym wyborem chciałem kupić trenażer do ok 1800 - 2000 zł w tej cenie łapały się trenażery na koło Tacx Vortex jakiś bkool i elite rampa, w zasadzie już miałem brać vortexa z decathlonu ale się wyprzedały. I tak po kilku dniach studiowania facebookowego forum zwifta zwiększyłem budżet i kupiłem trenażer direct drive (rower montowany na kasetę) Elite Direto, ten sprzęt jest wart każdej złotówki na niego wydanej.