Wpis z mikrobloga

Niesamowicie denerwuje mnie fakt nastawiania przez media jednych przeciw drugim w związku z Marszem Niepodległości. Już teraz mnóstwo artykułów pisanych przez pożal się Boże "redaktorów" że jesteśmy krajem faszystowskim, rasistowskim, że czeka nas w najbliższą niedzielę jatka, masakra i wojna na ulicy.
I niesamowicie wkurza mnie fakt, że stulecie niepodległości nie jest okazją do radosnego, wspólnego świętowania, ale jest okazją do kolejnych przepychanek i walk politycznych. Czasem naprawdę zastanawiam się, czy politycy są w stanie spojrzeć sobie w oczy lustrze z przekonaniem, że robią coś dla dobra kraju.
Jest mi tak po ludzku przykro i smutno, kiedy widzę tworzące się obozy między ludźmi. Miałem nadzieje, że stulecie będzie wspaniałym dniem ze świetnymi obchodami w całej Polsce. Że może choć raz, tak po "amerykańsku" - radosne parady, wojskowe pokazy, wspólne koncerty, itp. Okazuje się, że u nas można zepsuć nawet tak wspaniałe okazje, które mogłyby łączyć, a nie dzielić.
Gdzie jest normalność?

#marszniepodleglosci #stulecieniepodleglosci
  • 42
  • Odpowiedz
  • 69
Niech ci na górze żyją tym syfem a my na dole cieszmy się tym dniem w lokalnych społecznościach. Oni żyją naszym zainteresowaniem, więc jak olejemy przekaz medialny, który wszystko pompuje, to będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: to od dawna wiadomo że zamiast szukać okazji do zgody szukamy tylko sporów(,) Zgoda w naszym narodzie była tylko przez tydzień jak tupolew spadł . A pozatym czynienie wojny polsko - polskiej jest dla innych świętym onowiązkiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@bardzospokojnyczlowiek: Przecież tu nigdy nie będzie radośnie na takich imprezach bo Polacy to ponury naród który żyje na uwiezi historii - uwiezi którą sam sobie zakłada. To już się w szkole dzieje, zamiast pokazywać choćby najdrobniejsze zwycięstwa jako coś najważniejszego to promuje się porażki.

Potem wychodzi ze ludzie nie potrafią się cieszyć a jedynie co się im wmawia to fakt że sami powinii wycierpieć przez co nie jeden by chciał
  • Odpowiedz
Przecież tu nigdy nie będzie radośnie na takich imprezach bo Polacy to ponury naród


@sylwke3100: a ja pamiętam jak kilka lat temu, jeszcze za czasów Lecha Kaczyńskiego, z okazji świeta Wosjka Polskiego była wielka parada wojskowa w Warszawie i jakoś było i radośnie, i kolorowo, i wcale nie ponuro. Polacy to na pewno nie smutny naród ograniczony swoją historią, ale ludzie tacy jak Ty wolą chyba tylko narzekać, zamiast dostrzegać pozytywy.

dobrze. Nazistom zakaz marszów i pozwalać tylko na te pod patronatem prezydentów miast. Ktoś w końcu musiał się postawić ONR, MW itd. ktorzy zrobili z tego święta swój światowy spęd neonazistów. Właśnie teraz walczymy o
  • Odpowiedz
  • 17
@bardzospokojnyczlowiek problemem nie jest to że takie osoby pojawiły się na marszu, bo przyjsc i wmieszać w tłum może się każdy. Nikt nie będzie przecież legitymował ludzi. Problemem jest to że tacy ludzie są oficjalnie zapraszani przez organizatorów oraz to że organizatorzy nie reagowali w sposób zdecydowany na pojawianie się takich osób.
  • Odpowiedz
@eoeoeo: jeżeli chodzi o świętowanie ważnych uroczystości państwowych to akurat w USA jest to zawsze na najwyższym poziomie (a przynajmniej tak mi się wydaje patrząc czasem na informacje z tego kraju). Podobnie zresztą też jest w Anglii, ale to ta sama kultura właściwie.
  • Odpowiedz
  • 4
@bardzospokojnyczlowiek nie żyjemy w kraju faszystowskim, ale organizatorów marszu faszyzm pociąga i nie widzą w tym nic dziwnego. Ponadto na marszach w zeszłych latach byli faszysci z m.in Włoch. I to jest problem przez który ten sped nie powinien mieć miejsca (pisze to jako uczestnik 5 marszow)
  • Odpowiedz
@kaaban: mała grupka Włochów nie powinna być powodem dla którego zamyka się całą świetną inicjatywę wspólnego przemarszu ogromnej liczby ludzi. Boli mnie że w retoryce medialnej przebijają się incydenty i transparenty niewielkiej grupy wobec faktu, że w marszu wzięły udział dziesiątki tysięcy ludzi o poglądach daleko mniej radykalnych.
Jeżeli uważasz że poniższe zdjęcie pokazuje radykalny faszyzm czy nacjonalizm to raczej nie mamy o czym rozmawiać.
bardzospokojnyczlowiek - @kaaban: mała grupka Włochów nie powinna być powodem dla któ...

źródło: comment_GEm3gFld0IuodLLOVIKrBEoqALvHs26Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@bardzospokojnyczlowiek: ale o co ci chodzi. Teraz te wszystkie rodziny, które wcześniej musiały się babrać z faszystowskim i naziolskim bydłem na MN, mogą bez przeszkód, i nie bojąc się że zostana porownani do tych zjebow, maszerowac w rządowym marszu. win-win. Tylko nacjozjeby mają ból dupy. Pozdro z farszem
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: ja to na poważnie napisałam. A co do kultury w Anglii i USA, to jednak myślę, ze są różne od siebie. W Stanach każdy jest autentycznie dumny z bycia Amerykaninem, nie ma w tym pychy, ani jakiegoś rozpamiętywania, po prostu prawdziwy szacunek do swojego kraju, radość ze swojego miejsca na ziemi. W Anglii jest wielki miszmasz kulturowy, starzy Anglicy są bardziej sceptycznie nastawieni, wielu stosunkowo nowych napływowych, mam wrażenie,
  • Odpowiedz