Wpis z mikrobloga

#prawo #pracbaza czy pracodawca może zakazać używania języka polskiego w Polsce na slacku na kanale ogólnego przeznaczenia (random)?

Strasznie mnie taki zakaz wpienia, znalazłem pewne interpretacje, z których mogłoby wynikać,, e nie może, ale nie wiem, jak to się ma do komunikatora.
  • 8
  • Odpowiedz
@sasik520: Myślę ze dume możesz schować do kieszeni, jezeli pracujesz w miedzynarodowym środowisku to z szacunku do reszty wypada pisać w języku zrozumiałym dla wszystkich
  • Odpowiedz
@Pan_Qcek: a czy ci inni pracując w Polsce z szacunku do Polaków nie powinni się przypadkiem uczyć choćby rozumieć polski? Część tak robi, mówią i piszą po angielsku, ale rozumieją polski, przynajmniej pisany. I tych szanuję. Niektórzy nawet uczą się po polsku mówić, co szanuję w opór.
  • Odpowiedz
@sasik520: Jak Ci szef każe napisać emaila po angielsku to tez tuptasz nóżkami ze ty w Polsce jestes i po Angielsku pisać nie bedziesz? Denerwujesz sie na krowe ze daje mleko, Taka specyfika branży - międzynarodowe zespoły, sam mam w zespole ukrainców, polaków, niemców, meksykanów i nie sprawia mi problemu pisanie po Angielsku - ba nawet ludzie tej samej narodowosci rozmawiaja po angielsku jezeli są w towarzystwie innej nacji.
  • Odpowiedz
@sasik520: ale wiesz że polskiego nie nauczą się ot tak po pstryknięciu palcami? U mnie jeden typ mieszka w Polsce od 4 lat, uczy się języka, a i tak nie czuje się w nim pewnie i rozmawiamy z nim tylko po angielsku - nie mam z tym problemu, wyobrażam sobie jak ciężko jest nauczyć się polskiego od podstaw ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pan_Qcek: mieszasz dwie różne sprawy. W tym, co piszesz, masz rację. Tylko nie odnosi sz się do tego, o czym ja piszę.

Gdy do kogoś się zwracam, to mówię w takim języku, żebyśmy się zrozumieli. Dlatego maila piszę po angielsku bez oporów. Jak mnie ktoś niepolskojezyczny zapyta jak coś zrobić, to mu odpowiem po angielsku. Jasna sprawa.

Ale chodzi mi o to, żeby np. wrzucić artykuł z gazety - po
  • Odpowiedz