Wpis z mikrobloga

@PolacoEsMasGrandeRobaco: Ja p------e zamiast zadbać o kapliczkę która jest częscią historii twojej działki i regionu to jeszcze robisz awanturę bo nienawidzisz kościoła. Ta odzywka do księdza to też brak kultury. Oczywiście wtargnięcie na twoją własność jest nielegalne i godne potępienia ale powinieneś to załatwić z jakaś kulturą a nie awanturować się jak 18 wieczny chłop pańszczyżniany. To jest 70 letnia kapliczka którą mój ojciec odnowił z okolicznymi mieszkańcami. Zrobili zbiórkę i to są efekty. Jeszcze co do wsi to tam są takie zwyczaje że mowi się ,, szczęść Boże,, albo jak ktos pracuje na roli to ,, Boże dopomóż,, i uważam to za bardzo fajny zwyczaj zatroskania i zyczenia dobra drugiemu, a ty wyskakujesz ze swoim prostackim ,, do widzenia,,
rafal-heros - @PolacoEsMasGrandeRobaco: Ja p------e zamiast zadbać o kapliczkę która ...

źródło: comment_WdhiAyQBsgLiXsmuMNB2QkrlMl3AB5LF.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal-heros: No to po kolei:

Ja p------e zamiast zadbać o kapliczkę która jest częscią historii twojej działki i regionu to jeszcze robisz awanturę bo nienawidzisz kościoła.


Awanture kręci klecha i parafianie nie szanując mojej własności i
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545: Co jest samowolą budowlaną? Kapliczka wybudowana 70 lat temu ? Gdyby gość miał trochę taktu to sam by zadbał o tą kapliczkę jako część historii. Mój prapradziadek postawił krzyż przy drodze w ramach podziękowania za przeżycie pierwszej wojny światowej. siedząc w okopie obiecał Bogu że jak przeżyje to postawi krzyż przed domem i tak zrobił. Krzyż stoi do dzisiaj. Może lepiej zainteresować się historią kapliczki a nie jak kretyn
rafal-heros - @krzysztof-es-545: Co jest samowolą budowlaną? Kapliczka wybudowana 70 ...

źródło: comment_D82aJcAEBS3h3L4Fys48iNBvW8uZhsGf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
kapliczka wybudowana 70 lat temu ?


@rafal-heros: a są odpowiednie papiery na jej legalność? Nie ma. Dziękuję. Papa. Powiem więcej - Sagrada Familia to też samowolka budowlana.

Było wpisane do rejestru zabytków? W jakikolwiek inny sposób pod szczególną ochroną prawną? Nie? Więc chłop miał wszelkie prawa aby ją zburzyć. Niezależnie od tego czy to kapliczka, stodoła, wychodek czy cokolwiek innego.
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545:Myślisz że 70 lat temu dbali o takie papiery? Oczywiście że miał prawo tak samo jak masz prawo wyburzyć dom który nie jest samowolą budowlaną Ja tylko mówię jak zachowuje się mądry na pewnym poziomie człowiek.
Kiedyś już pisałem że nie popieram nikogo kto chce coś zniszczyć nie oferując nic w zamian. Czy to chodzi o kapilczkę czy to chodzi o UE. Zburzyć i zniszczyć każdy potrafi nawet największy debil,
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545: Oburzony może nie ale jeśli wychodek nadawał sie do użytkowania to po co go niszczyć? Zresztą jaka historia może wiązać się z wychodkiem albo jaki wpływ na krajobraz ma drewniany wychodek z seduszkiem? Kiedyś sąsiad mojej ciotki kupił stary dom i pierwsze co zrobił to zasypał działającą studnie. Mógł to zrobić ale czy to miało sens? Przecież mógł czerpać z niej wodę do ogrodu albo chłodzić sobie wódkę przed
  • Odpowiedz
@milewiczwaldek: XD masz racje zburzenie prywatnej przedwojennej gównianej kapliczki na własnej posesji to to samo co burzenie XIX wiecznych kamienic przez komunistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nad przerobieniem równie starego chlewiku na warsztat też pewnie będziesz rozdzielał szaty ;)
  • Odpowiedz
@milewiczwaldek: No i wypadało by popłakać nad starym prawosławnym krzyżem który kapliczka zastąpiła.

Kapliczke wybudował ojciec byłego właściciela a jak im zależało mogli odkupić. A mieszkał będe gdzie mi się podoba i agresywnym dzikusom nic do tego.

Poza tym polecam zapoznać się z wątkiem zanim skomentujesz sprawe.
  • Odpowiedz