Wpis z mikrobloga

  • 70
Tak tylko pozwolę sobie zauważyć, że niszczenie zabytków tylko dlatego że są niezgodne z naszymi poglądami czy wierzeniami to zwykłe barbarzyństwo. Nie ma znaczenia czy jest to ISIS i zniszczenie Palmyry, KK i niszczenie pogańskich miejsc kultu, czy komuniści zmieniający pałace w chlewy. Jest to zwykłe barbarzyństwo. I dokładnie tym samym jest niszczenie przedwojennej kapliczki bo "ksiądz proboszcz jest nienormalny". I nie ma znaczenia czy jest to bait czy nie. Sam fakt szukania poklasku za coś takiego (i o zgrozo znalezienie go) jest czymś wyjątkowo smutnym.

#kapliczka #gimboateizm
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neonn: przecież to nie jest żaden zabytek tylko #!$%@? kapliczka której we wsiach pełno. Jedynym zabytkiem to mógł być krzyż prawosławny który został zniszczony w celu umieszczenia jakiejś bezużytecznej kapliczki.

Poza tym ten bezmózgi katolibański tłum nie naprzykrzył się raz czy dwa, ale dziesiątki razu przez:
-rozrzucanie gwoździ przed podjazdem
-wybijanie szyby
  • Odpowiedz
@Greensy: Ale skąd wiesz, że to nie zabytek? To, że dla Ciebie takie miejsce nie ma znaczenia to Twoja sprawa, nie oceniam, ale pozwól innym ludziom się interesować czym tylko chcą. Jest bardzo wielu miłośników lokalnej historii, dla których tego typu obiekty mają dużą wartość.

Jak mu się katolibany naprzykrzały, to niech OP walczy z katolibanem, a nie z kapliczką.
  • Odpowiedz
@neonn: ale ten katoliban się naprzykrzał z powodu kapliczki, sprawę można było załatwić polubownie gdyby szaman był normalnym człowiekiem, a nie agresywnym magiem ognia.

Akcja wywołuje reakcję, przez co wszystko ma swoje konsekwencje i uważam że wina leży w pełni po stronie pana i władcy , który szczuje swoje owieczki na normalnego człowieka.

Zabytki nie powinny znajdować się na prywatnej posesji, jest to zwyczajnie tak proste. Gdyby ludziom ze wsi
  • Odpowiedz
@zarowka12: Bardzo często były to miejsca z wieloma zabytkami ruchomymi - posągi, ołtarze, narzędzia kultowe. Do tego struktury kamienne czy ziemne
  • Odpowiedz
@neonn:

Są to często jedyne pozostałości po dawnych czasach we wsiach, wspaniale pokazujące właśnie sposób myślenia ludzi.


To może przywróćmy kobiety zaprzężone w chomąto, to tez wspaniałe pokazuje zacofany sposób myślenia ludzi w dawnych
  • Odpowiedz
@neonn: ale postaw sięteż w sytuacji autora. Dla mnie moje dobro i moje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Włamania, rozboje itp. Przecież Ci ludzie zachowywali się jak bydlęta. Razem z czarnym na czele.
  • Odpowiedz
@brusilow12: @reflex1: @Bolszoj: @Ragnarokk: @41B937B: @Greensy: @Korbov: Sorry że wołam ale chcę sprostować to co pisze kolega @neonn: bo widzę że umyślnie (?) miesza pojęcie wartości historycznej z wartością emocjonalną i wiekiem danej rzeczy.

Zróbmy mały eksperyment: twój sąsiad ma stary sad który ma w dupie i robisz sobie w nim co chcesz. Sad ma dla ciebie ogromną wartość sentymentalną bo spędziłeś tam najwspanialsze chwile dzieciństwa: pierwsze piwo, pierwszy raz złapałeś tam dziewczyne za cyca, imprezy, zabawy w wojne, tajne bazy itd.

Sąsiad sprzedaje posesje a ty wbijasz do "twojego" sadu wyłamując bramke i zostawiasz syf. Nowy właściciel idzie ze skargą do twojego ojca na co ojciec
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: Świetny przykład. Można powiedzieć ze o mnie.
Za małolata mieszkałem na nowym osiedlu budowanym na byłej wiosce. I mieliśmy tam zajebiste łąki i właśnie sad. Ale któregoś razu do mojego miasta zawitał z wizyta JP II i nań cały teren zrównali z ziemią pod przybycie pielgrzymów. I to chyba od tamtej pory mam na pieńku z kościołem.
  • Odpowiedz
@neonn: co do zabytkow w pelni sie zgadzam. Tyle ze tu nie ma mowy o niczym takim a o malej kapliczce na prywatnym terenie. Ktos kiedys byl religijny, a moze cos sie jemu badz rodzinie przytrafilo dobrego lub zlego i ja sobie zbudowal. Komus innemu nie pasuje i ja rozebral.

Mysle ze jakby parafia chciala, to mogliby ja sobie przeniesc. No przyznajmniej gdyby nie robili syfu wlascicielowi.
  • Odpowiedz
@mulafasaa: moj kolega stawiał kiedyś kominki i grille ogrodowe. Kiedyś na jakiejś wsi postawił gościowi grilla ogrodowego z szamotki jasnej z takim gotyckim sklepieniem. Grill blisko ogrodzenia, widoczny dobrze z drogi. Po kilku dniach zaczeły przychodzic modlić sie do niego okoliczne babcie. :)
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: Zapominasz w tym przykładzie o ważnych rzeczach - sąsiad jest zadeklarowany dość wyraźnie przeciwko ludziom "łapiącym za cyca w sadach" a po wycięciu sadu wrzuca całą historie na portal ze śmiesznymi obrazkami chwaląc się jak dowalił "cycarzom" pokazując całą sytuację jako wygraną wojenkę i to że jego było na wierzchu.

Ja rozumiem jak cieżko walczyć w takich małych społecznościach o swoje, wiem jak durny potrafi być katoliban. To co
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@brusilow12
Misiu kolorowy, ależ manipulujesz...

nie znasz znaczenia podstawowych słów jak choćby zabytek


oj uwierz, że znam definicję zabytku i to nie jedną. Chętnię Ci również pomogę i przytoczę kilka! Zacznijmy od Wiki, żeby była łatwa do zrozumienia dla
  • Odpowiedz