Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo gdzie robicie zakupy xD jakie sklepy polecacie a jakich nie

polecam:

marxam.pl - fajny asortyment, zajebista obsluga (np dzwonia i sie pytaja w piatek jak bardzo potrzebuje wysyłkę i czy wysyłać płynne drożdże, bo mogą w weekend gnić w upale na magazynie). panowie mają też w ofercie jakieś blendy do kwaśnych belgów, słody Castle Malting, a przede wszystkim spoko ceny. tzn np chemia jest tania, słody też, ale już te fikuśniejsze drożdże trochę drożej chodzą. ale to z kolei towar deficytowy. no i na plus szybciutka wysyłka. aaa i mają też rzeczy do bimbru i wina XD

www.alepiwo.pl - też zawsze szybka wysyłka, raz nawet kilka sucharków po terminie dostałem w prezencie :). do tego program partnerski, bardzo przyjemne gotowe zestawy, czasem rzucą promką na chmiele. spoko sklep, chociaż nawigacja to jakiś dramat, brak filtrów itd.

tak średnio bym powiedział:

twojbrowar.pl - bardzo dobra nawigacja na stronie (chyba czołówka), ale z wysyłką to już zdarzyło im sie kilka dni obsunąć. niby dużo fajnych chmieli mają, ale większość sprzed kilku lat, trzeba sie pilnowac. dużo rzeczy w totalnie odjechanych cenach (szklanki, chemia itd). fajny wybór drożdży zza oceanu. piwka z ich zestawów piłem kilka razy (kolega jest fanem) i dają rade
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TOP___BK: o fajny temat. Dodam do ulubionych.
Ja dużego doświadczenia nie mam ale zamawiam głównie z browamatora i twojbrowar.
Browamator generalnie ok, raz tylko opóźniła się wysyłka o dwa dni (zamawiałem łącznie 5 razy). Dwa ostatnie zamówienia robiłem już w twojbrowar. Jedno wyszło jeszcze w ten sam dzień, drugie miało 2 dni opóźnienia. Więc generalnie w żadnym sklepie nie ma tragedii.
W browamatorze można czasem dostać chmiel na dużej przecenie (z
@TOP___BK: powiem tak
chemia - tylko i wyłącznie biomus:
wodorotlenek sodu (ług) 1kg - 12 zł
Nadwęglan sodu (oxi) 5kg - 39 zł
Alkohol izopropylowy 99.9% 5L - 75zł (zdarza mi się używać przegonu, wtedy nie kupuję)
Pirosiarczyn sodu 5kg - 46zł
słody gdzie co jest, właściwie podłączam do zamówień jak biorę drożdże/chmiele/akcesoria nie ma większego znaczenia
drożdże tam gdzie są w miare świeże (czyt. data dosyć długa)
chmiele homebeer, albo
@TOP___BK: Sklep internetowy alepiwo z powodów które koledzy już wymienili, ale ostatnio coraz częściej na allegro bo ceny dobre (użytkownik deptana_pl), a w dodatku mam "smarta" więc wysyłka gratis nawet przy mniejszych zakupach na jedną wareczkę.
@BrowarPERUN: tak właśnie zacząłem niedawno podejrzewać że marxam obsługuje odbiorców hurtowych gdy zobaczyłem że sprzedają płatki dębowe na kilogramy :D

@prze-kac: weź nic nie mów, tyle razy się naciąłem na 'amerykańskie' chmiele że masakra, jakiś dramat. spróbuje w browarbizie, fajnie że NZ wjechało, moje ulubione chmiele

@lunga: zajebisty ten sklep na allegro deptana.pl, fajne chmiele, tanie słody i na dodatek srutowanie gratis!!! kurde chyba zamówię tego smarta i będę
@TOP___BK:
marxam.pl - chyba najtańsze w Polsce OXI z odbiorem osobistym w Krakowie, polecam
alepiwo.pl - mega szybka wysyłka, fajne ceny, program partnerski. Niestety, bardzo kiepska strona i nawigacja po niej, Wyszukiwarka działa jakby chciała, a nie mogła.

Edit: polecam nowe wiadra z alepiwo - miarka do litrów jest na nich nadrukowana (a nie nalejona, przez co się nie zsuwa), cenowo są dalej jedne z tańszych (chyba?)

z reszty sklepów nie
@TOP___BK: od siebie polecę Fermentum Mobile. Kilka razy z nimi korespondowałem na fb, fachowa obsługa, zawsze odpisują. Raz jeden pan sam do mnie zadzwonił, bo nie rozumiał co mam na myśli :)