Wpis z mikrobloga

  • 2
Jakie mleko w proszku bez laktozy polecacie? Lekarz polecił przejść z moim 2 letnim dzieckiem na dietę bez laktozy i czegoś na szybko potrzebujemy, ale raczej już na stałe.

#pytanie #dzieci #mleko
  • 22
  • Odpowiedz
@czikiratka @pogop

bebilon pepti ma laktoze, w mniejszych ilościach ale ma.Ono jest na skaze białkową - uczulenie na białka mleka krowiego i to właśnie tych białek jest pozbawione. Nutramigen nie ma laktozy ani białek. Też jest na receptę. W smaku jest okropne, jak spróbowałam to mnie aż na wymioty zbierało. Moje dziecię jednak je lubi. ))¯_(ツ)_/¯

Widziałam też mleka bez laktozy, a z białkami np Enfamil 0-Lac ale niestety nie
  • Odpowiedz
@pogop to chyba Nutramigen w takich przypadkach pediatra przepisuje, sprawdź skład. A może jakiś napój roślinny i kaszka? 2 latek już nie musi pić mm. A kaszki polecam Nominal. Chłopaki acidda wciągają całe miski:)
  • Odpowiedz
@pucka25: no właśnie tak średnio córce wchodzą kaszki. Kupiliśmy jakiś tam bebilon bez laktozy z apteki, młoda jest właśnie usypiana i robi awanturę, że mleko inne. Czeka nas ciekawa noc XD
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop jeśli będziecie brali Nutramigen to z tego co kojarzę jest na receptę i jest częściowo refundowany. Ale może faktycznie młodą da się odzwyczaić od mm? I tak jak pisze @pucka25 wprowadzić mleko roślinne, np migdałowe albo owsiane? Albo jakaś herbatkę dla dzieci na sen. Może jakoś przez dzień się oswoi z nowym smakiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop wiesz pomarzyć zawsze można ;) Ważne że teraz śpi ( ) A tak na serio, to faktycznie warto jej dać do spróbowania któreś mleko roślinne. W sumie jeśli tylko chodzi o laktozę, to może po prostu krowie mleko bez laktozy by jej zasmakowało? Chociaż nie wiem czy w końcu jest zdrowe czy nie ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop w sumie to się jej nie dziwię, też bym się wkurzała, jakbym od urodzenia sobie jakieś konkretne mleczko piła i mi zabrali ( ͡° ʖ̯ ͡°). Może jej jeszcze ewentualnie ten Enfamil podejdzie. A tak z ciekawości, dopiero teraz ją lekarz zdiagnozował z ta nietolerancją? Nie miała żadnych problemów wczesniej? Czy to się może ujawnić dopiero po jakimś czasie?
  • Odpowiedz
@erln: chyba może się objawić później, ale specem nie jestem. W każdym razie zaczęła mieć luźne kupy koloru biszkoptowegoi to bardzo częste no i badamy temat. W każdym razie jak bierze 3 razy dziennie lek na florę, to jest spoko, ale nie o to chodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop ehhhh slabo ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeśli chodzi o leki na florę to jakbyście zmieniali to polecam vivomixx, mojemu dziecku pomagał najlepiej ze wszystkich i w sumie jako jedyny był polecony przez dietetyka. Ale masz rację, to nie jest rozwiązanie problemu.
  • Odpowiedz
@pogop @julian_syn_acidda ma skazę, więc ja kombinuje z dietą żeby omijać jak najwięcej białka. I właśnie te kaszki nas ratują, dodaje do tego jogurt roślinny, owoc i zjada. Lubi też chlebek z humusem, więc omijam masło...ale on ma rok i dopiero poznaje smaki więc jest łatwiej. 2 latka namówić do humusu to o panie, kosmos:p ale może zamiast mleka kakao pić przed spaniem? Prawdziwe, posłodzone agawa? Będzie ciężko, ale się
  • Odpowiedz
@erln: @pucka25: Przespała na samej wodzie z podaniem o 2 i 5 w nocy, aczkolwiek o piątej była już bardzo głodna. Dzisiaj szukamy innego mleka, szkoda, że ten bebilon kosztował 35 XD

Btw, jaki smoczek do kaszki? Korzystamy z aventa jak coś.

@rozowy_mikro:
  • Odpowiedz
@pogop smoczek do kaszki to na duży przepływ, ale tego to nie doradze bo mi Tymek pił mleko z gwinta butelki a kaszkę to łyżeczka z miseczki. Pójdz do sklepu do ci panie doradza, w Tesco też jest duzy wybór smoczków.

A tak btw to w sumie super okazja na oduczenie jedzenia w nocy:)
  • Odpowiedz