Wpis z mikrobloga

#budownictwo #wentylacja #lazienka #remont

Cześć

Brak wentylacji w łazience to problem duży, szczególnie jak ktoś lubi długo stać pod prysznicem w gorącej wodzie. Przy ociepleniu budynku wywalili rurę która szła na zewnątrz bo tak kazałem. Rura przechodziła z łazienki przez komin więc da się to naprawić. Rurę wywlili, ale nie wywalili jej dalej, tj. aż do "dziury" z komina, żeby zachować wentylację (tak jak kolanko było, tak je wyciągneli i rura dochodzi do styropianu).

Pytania:
Dać wklad kominowy? Co się dzieje z wilgocia z komina? Gdy dam wkład jest opcja na zrobienie odpływu do kanalizacji. Jeszcze problem wentylatora. Wolałbym jakiś zewnętrzny zabudowany na kominie. Nie wiem czy się tak da, ale chętnie bym się wpiął do tego pionu jeszcze łazienką z piętra (obie łazienki graniczą z tym kominem, komin jest dobudowany na zewnątrz budynku X lat temu, żeby można było mieć legalnie kuchnie tam gdzie kiedyś był chlew ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Wentylator by był higrosterowany, albo takie nakładki na komin zasilane "wiatrem"

Mam piec gazowy i wiem co się dzieje z wilgocia jak #!$%@? mrozem. Tam nie ma możliwości wpięcia do kanalizacji i leci po prostu na beton. Jak wiem że tu nie ma co porównywać ale nie chciałbym żeby mi z kratki kapało, albo żeby wilgoć szła murami. Dzieci jak się kąpią to przez 30 minut leci gorąca woda (mały strumień) i potem biegam ze szmata bo po ścianach spływa... a powietrze można ciąć i podawać na kolacje...