Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #kanyewest #rap #hiphop

Kanye West top 15 - playlista

dzisiaj na szybko, osobiste top 15 Westa (nie dałem rady upchać w top 10, awykonalne...) z jego solowej twórczości. od najmniej do najbardziej ukochanego utworu ;-).

nie sądziłem, że to będzie aż takie wyzwanie żeby to rozsądnie uporządkować. ale koniec końców, emocje chyba dogadały się z inteligencją, uczucia poszły po rozum, a ja nie mogę wyjść z podziwu, jak niektóre z tych kawałków tak szybko stały się częścią mnie. i po wszystkim zdzieliły soczystym plaskaczem na odmulenie, wyrzucając ze mnie resztkę mentalności starego dziada, drącego ryja zaropiałym głosem "#!$%@? kiedyś to było". nigdy tak nie było.
Pan Jezus już trzeci raz nie przyjdzie na ziemie. a my bądźmy wdzięczni, że żyjemy w czasach Kanye Westa, dank-memów, wazektomii, zielonych burgerów i rezygnowania z męskich standardów.

jak mawiał mędrzec, ze wszystkich cudów na ziemi, największym jest człowiek.
zapomniał jednak dodać, że cuda to tylko złudzenie optyczne zwane dzieciństwem.

We're still the kids we used to be, yeah, yeah
I put my hand on a stove, to see if I still bleed, yeah
And nothing hurts anymore, I feel kinda free

nigdy nie było tak jak teraz. nigdy nie będzie tak jak teraz. nigdy, tak jak teraz, nie było. nie będzie, nigdy, tak jak teraz.
więc trwajmy. bo śmierć to tylko konstrukt społeczny. patriarchalny wymysł segregowania gnijących futerałów pod ziemią, odbierający wolność wyboru.
pamiętacie co się stało z Lucy? zamieniła się w pendrive'a. i do tego właśnie sprowadzają się wasze wspomnienia i przeżycia.

-ale przecież człowiek to coś więcej niż pulsujące i pompujące krew narządy - powiedziała łamiącym się głosem
-droga tancereczko, czeka cię tylko jeden moment w życiu, kiedy poczujesz, że naprawdę żyłaś. nie przegap go i pamiętaj żeby spojrzeć wtedy w lustro, bo dezintegracja życia emitowana jest w obumierającym zwierciadle duszy.

15.We Don't Care
14.Touch The Sky
13.Flashing Lights
12.Hell Of A Life
11.Through The Wire
10.Father Stretch My Hands Pt. 1
9.Wouldn't Leave
8.Lost In The World
7.Ultralight Beam
6.Love Lockdown
5.RoboCop
4.30 Hours
3.Paranoid
2.Bound 2

1. Ghost Town
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #kanyewest #rap #hiphop 

Kanye West top 15 - play...
  • 13
ps:
poprzedni ranking beatów uklejonych przez Westa doczłapał do końca (całość - tutaj).
zabrakło tylko jednego kawałka na spotify, dlatego żeby dobić do pełnej dyszki, wrzucam nadprogramową WISIENKĘ NA TORCIE - American Boy. czyli kawałek, który o dziwo, nie został spreparowany przez maestro(tylko #!$%@? przez will aj ema :|). ale supcio jest, pieniężny<3 i idealny na rozładowanie emocji po niedzielnej mszy.
@KurtGodel: trochę inaczej opisywałes listę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale fakt, nawet wczoraj myślałem ze miałbym problem z 15 do ustalenia. Bo nawet na tej liscie brakuje mi czterech utworów ot tak na szybko
- Amazing to mówiłem Ci bo NBA Play OFF 2008 to jeden z najmagiczniejszych moich momentów w sporcie
- Coldest Winter bo czemu i nie
- Homecoming bo #!$%@? Martin gra najlepsze klawisze
A.....h - @KurtGodel: trochę inaczej opisywałes listę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale fakt, nawet wcz...