Wpis z mikrobloga

Wiecie jak długo OSK trzymają (albo powinny trzymać) dokumentację dotyczącą kursantów? Sytuacja wygląda tak, że kilka lat temu rozpocząłem kurs PJ i wyrobiłem wszystkie godziny teoretyczne oraz praktyczne, zdałem też wewnętrzny egzamin teoretyczny. Niestety miałem wtedy dość intensywny okres w życiu i z powodu braku czasu do wewnętrznego egzaminu praktycznego podszedłem dopiero po kilku miesiącach, kiedy minął już termin ważności wewnętrznego egzaminu teoretycznego, w związku z czym nie otrzymałem z OSK potwierdzenia ukończenia kursu.

Za jakiś czas chciałbym w końcu ukończyć ten kurs, dostać świstek, zrobić trochę dodatkowych jazd i zdać egzamin państwowy, z tym że planuję to robić w innym mieście. Co polecacie robić w takiej sytuacji? Próbować w jakiś sposób przenieść swoje dokumenty z jednego OSK do innego, czy starać się zdać znowu oba egzaminy wewnętrzne, aby dostać od nich potwierdzenie ukończenia kursu, a w OSK w innym mieście robić już tylko jazdy dodatkowe?

#prawojazdy #pj #szkolenia #kierowcy
  • 12
  • Odpowiedz
@informatyk: nie jestem kierownikiem OSK, więc nigdy mnie jako instruktora nie obchodziły sprawy biurowe i przepisy z tym związane, ale...
U nas w ośrodku był zapis, że po 8 miesiącach braku aktywności i kontaktu skreślamy z listy kursantów i PKK zwracamy do starostwa - jakoś tak.
Druga sprawa to rozporządzenie
"Karty przeprowadzonych zajęć osób wpisanych do książki ewidencji osób szkolonych oraz kopie kart osób, które przerwały szkolenie, przechowuje się przez okres
  • Odpowiedz
@aanndrzej: dzięki, czyli wynikałoby z tego, że w żadnym przypadku informacje o wyjeżdżonych godzinach nie przepadają w niebyt, więc chyba jest szansa na to, że 2k za kurs nie są stracone.
  • Odpowiedz
  • 0
@freakshow: bo jest weekend. :P Dzisiaj mi się dopiero przypomniało że mam tam ten niedokończony kurs i zanim do nich podejdę w przyszłym tygodniu chciałem się dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej, w razie gdyby twierdzili, że nic o mnie nie wiedzą i nigdy takiej wiedzy nie posiadali. ;)
  • Odpowiedz
@informatyk: odgrzewam kotleta :D
I jak, udało Ci się odzyskac dokumenty z OSK i mogłeś kontynuowac bez nowego kursu? Jestem w podobnej sytuacji, szukalam odpowiedzi w google i trafilam tutaj :)
  • Odpowiedz
  • 1
@elpoliko: tak, udało mi się skończyć kurs (wziąłem z 3 godziny dodatkowych jazd i ponownie zdałem wewnętrzny teoretyczny). Aktualnie mam zdany teoretyczny państwowy od kilku miesięcy i pewnie w przyszłym roku jak będę w rodzinnym mieście, to podejdę do praktyki. :D
  • Odpowiedz
@informatyk: oo super :) gratulacje!
A dokumenty przetrzymywala szkola jazdy czy byly w wydziale komunikacji? Pytam, bo szkola do ktorej chodzilam juz nie istnieje... i nie wiem co z dokumentami
Pamietaj tylko, ze od zdania teorii masz 6 msc na zdanie praktyki :)
  • Odpowiedz