Wpis z mikrobloga

#diy #esp #arduino #googlehome #googleassistant #sonoff #ifttt
plan na następny tydzień:
wpiąć odbiornik bluetooth do głośników, głośniki do sonofa, ale chce zrobić tak żeby można było wybierać czy głośniki są podpięte do odbiornika bluetooth (czyli puszczanie muzyki przez google home/spotify), albo do telewizora który stoi obok. rozwiązanie:
esp z dwoma tranzystorami (aby móc przełączać oba kanały z kabla audio). podłączam to do iftt i gdy mówię do googla żeby mi podłączyło głośniki do tv to przełącza tranzystory tak aby audio szło z tv do głośników, a jak mówię, żeby odłączyło głośniki od tv to puszcza dźwięk przez odbiornik bluetooth. wszystko idzie przez ifttt i webhooks do esp.
jest gdzieś błędne myślenie?
zastanawiam się tylko jak wpleść w to więcej logiki. np gdy powiem żeby gdy powiem googlowi żęby puścił muzykę to automatycznie przełączał dźwięk na głośniki, a gdy włączam TV to żeby przełączało na głośniki i wyłączało muzykę jeżeli jakaś gra :/
  • 5
@daczka92: hmm... nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy chcesz przełączać głośniki czy źródło sygnału audio? Jeśli chodzi o przełączanie źródła, można to łatwiej zrealizować. Od wczoraj testuję takie rozwiązanie: https://pl.aliexpress.com/item/Modu-Bluetooth-4-2-Bluetooth-Odbiornik-Wy-ywienie-CSR64215-Amplifers-EYEWINK-APT-X-Bezprzewodowa-Bluetooth-Lossless/32843188447.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fHWGZa5

Pod "in" podłączasz telewizor, a pod "out" - do wejścia wzmacniacza. Puszczając muzykę przez Bluetooth, moduł sam steruje przekaźnikiem, izolując wejście wzmacniacza od telewizora. Na płytce jest wbudowany sterownik dźwięku, wybierający źródło.
@KokiX: tak, chce mieć dwa źródła - tv i odbiornik bluetooth. za pomocą przekaźnika DPDT chce przełączać między nimi. sterowanie za pomocą esp01 i jakichś apletów http. na razie szukam DPDT pod 3v i rozplanowuje.
tzn ze jak idzie przez BT to puszcza jednym kanałem, a jak nie przez BT to idzie innym kanałem? trochę nie czaję tego urządzenia.
bo ja zawsze chce mieć podłączone coś do BT tylko nie zawsze
tzn ze jak idzie przez BT to puszcza jednym kanałem, a jak nie przez BT to idzie innym kanałem? trochę nie czaję tego urządzenia.

bo ja zawsze chce mieć podłączone coś do BT tylko nie zawsze z niego puszczać.


@daczka92: właśnie słucham sobie muzyki z laptopa przez ten moduł. Po zatrzymaniu muzyki słychać po chwili "pstryk" przekaźnika, ale podając sygnał audio na "IN", nic nie słychać. Dopiero po rozłączeniu połączenia Bluetooth,
@daczka92: Niestety w tym drugim przypadku nie przełącza się na źródło przewodowe. Wydaje mi się, że da się to jakoś przerobić pod Twoje potrzeby - poprzez odpowiednie sterowanie przekaźnikiem.