Wpis z mikrobloga

#diy #esp #arduino #googlehome #googleassistant #sonoff #ifttt
plan na następny tydzień:
wpiąć odbiornik bluetooth do głośników, głośniki do sonofa, ale chce zrobić tak żeby można było wybierać czy głośniki są podpięte do odbiornika bluetooth (czyli puszczanie muzyki przez google home/spotify), albo do telewizora który stoi obok. rozwiązanie:
esp z dwoma tranzystorami (aby móc przełączać oba kanały z kabla audio). podłączam to do iftt i gdy mówię do googla żeby mi podłączyło głośniki do tv to przełącza tranzystory tak aby audio szło z tv do głośników, a jak mówię, żeby odłączyło głośniki od tv to puszcza dźwięk przez odbiornik bluetooth. wszystko idzie przez ifttt i webhooks do esp.
jest gdzieś błędne myślenie?
zastanawiam się tylko jak wpleść w to więcej logiki. np gdy powiem żeby gdy powiem googlowi żęby puścił muzykę to automatycznie przełączał dźwięk na głośniki, a gdy włączam TV to żeby przełączało na głośniki i wyłączało muzykę jeżeli jakaś gra :/
  • 5
  • Odpowiedz
mały update planu. okazało się, że jest coś takiego jak dpdt czyli przekaźnik z dwoma kanałami. idealne do mojego audio przełącznika
  • Odpowiedz
@daczka92: hmm... nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy chcesz przełączać głośniki czy źródło sygnału audio? Jeśli chodzi o przełączanie źródła, można to łatwiej zrealizować. Od wczoraj testuję takie rozwiązanie: https://pl.aliexpress.com/item/Modu-Bluetooth-4-2-Bluetooth-Odbiornik-Wy-ywienie-CSR64215-Amplifers-EYEWINK-APT-X-Bezprzewodowa-Bluetooth-Lossless/32843188447.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fHWGZa5

Pod "in" podłączasz telewizor, a pod "out" - do wejścia wzmacniacza. Puszczając muzykę przez Bluetooth, moduł sam steruje przekaźnikiem, izolując wejście wzmacniacza od telewizora. Na płytce jest wbudowany sterownik dźwięku, wybierający źródło.
  • Odpowiedz
@KokiX: tak, chce mieć dwa źródła - tv i odbiornik bluetooth. za pomocą przekaźnika DPDT chce przełączać między nimi. sterowanie za pomocą esp01 i jakichś apletów http. na razie szukam DPDT pod 3v i rozplanowuje.
tzn ze jak idzie przez BT to puszcza jednym kanałem, a jak nie przez BT to idzie innym kanałem? trochę nie czaję tego urządzenia.
bo ja zawsze chce mieć podłączone coś do BT tylko nie
  • Odpowiedz
tzn ze jak idzie przez BT to puszcza jednym kanałem, a jak nie przez BT to idzie innym kanałem? trochę nie czaję tego urządzenia.

bo ja zawsze chce mieć podłączone coś do BT tylko nie zawsze z niego puszczać.


@daczka92: właśnie słucham sobie muzyki z laptopa przez ten moduł. Po zatrzymaniu muzyki słychać po chwili "pstryk" przekaźnika, ale podając sygnał audio na "IN", nic nie słychać. Dopiero po rozłączeniu połączenia
  • Odpowiedz
@daczka92: Niestety w tym drugim przypadku nie przełącza się na źródło przewodowe. Wydaje mi się, że da się to jakoś przerobić pod Twoje potrzeby - poprzez odpowiednie sterowanie przekaźnikiem.
  • Odpowiedz