Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do właścicieli #honda CR-V II Gen 2.0 VTEC - ale nie wiem czy silnik ma tu znaczenie.
Czy to normalne, że samochód tak dziwnie pływa przy skręcaniu? Ja jadąc mam wrażenie, że po skręcie kierownicą, najpierw kierunek jazdy zmieniają koła, a dopiero po odczuwalnym momencie całe nadwozie rusza za nimi w takim dziwnym ruchu, tak jakby koła były przytwierdzone na luźno na sprężynach, bez żadnych sztywnych mocowań.

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
@KornixPL: Ciężko odnieść się do Twoich subiektywnych odczuć. Jedź na stację kontroli i za 2 dychy sprawdzą ci zawieszenie. Możliwe że gumy lub łączniki stabilizatora są zużyte lub któreś z wielu gum w zawieszeniu. Opony też mogą mieć znaczenie bo wysoki profil może dawać takie odczucie bujania czy niestabilności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KornixPL: dłuższy czas miałem w rodzinie kie Sorento i chyba tak się jeździ wyższymi autami. Buja się na boki, lekko pływa przy skrętach a jazda powyżej 120-130 jest upierdliwa bo auto sprawia wrażenie jakby się miało przewrócić na bo k
  • Odpowiedz
@KornixPL: a kiedyś jeździł normalnie? Moze to taka charakterystyka suva na wysokiej oponie. tak samo accord 7 na 15' o wysokosci 65. zapomnij o precyzji
  • Odpowiedz