Wpis z mikrobloga

Też się pochwalę i przy okazji zapytam o coś bardziej doświadczonych biegaczy. Biegam od nie całych dwóch miesięcy, w tym z 3 tygodnie musiałem odpuścić bo miałem nawracającą infekcje gardła, tak się wkręciłem że nie mogłem tego przeboleć( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do pytania to nie raz słyszałem, nawet tu na tagu i widziałem na YT jak prawidłowo biegać, chodzi o wysoko uniesione łydki. Wydaje mi się że robię to źle, tzn moje nogi nie wędrują tak wysoko w stronę pośladków jak na nie których filmach, próbowałem to poprawić, ale szczerze nie mogę, źle mi się tak biegnie, strasznie nie naturalnie. Nie wiem czy zawracać sobie tym głowę,a pytam tylko przez pryzmat kontuzji, których chciałbym uniknąć.
#bieganie
azamat - Też się pochwalę i przy okazji zapytam o coś bardziej doświadczonych biegacz...

źródło: comment_mdj4KWA0MRlZQPTzZU211HE8QcXs6Btf.jpg

Pobierz
  • 4
@azamat: odpal sobie tryb biegu: sprint i sprawdz czy przypadkiem nie bedziesz biegl tak jak widziales na YT.

Poki co skup sie na tym zeby sie nie garbic, biec wyprostowanym, bez zadnych przykurczy i spinania sie w sobie, zeby ladnie wspolpracowaly rece z nogami.
Dorzuc sobie do biegania jakies rozciaganie po, moze miedzy treningi wplec troche cwiczen w domu (jest tego od cholery w necie cwiczenia dla biegaczy). Dbaj o core
@PurpleHaze: Dziękuję Ci za obszerną odpowiedź, wyjaśnienie oraz rady. Rozgrzewkę jak i rozciąganie po treningu stosuję zawsze, co do lądowaniu na śródstopiu to u mnie jest to z automatu więc sobie tym nie zawracam głowy. Od kiedy w szpitalu nastraszyli mnie trzustką, a w rzeczywistości był to naciek około wyrostkowy postanowiłem zmienić tryb życia na sportowy. Prócz biegania chcę wyrzeźbić sylwetkę, żadna masa itd. tylko lekkie hantle, drążek, pompki, brzuszki i