Wpis z mikrobloga

Probuje przywrocic system #windows10
Problem jest z automatyczna naprawa, ktory sie nie wykonuje:
C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Probowalem roznych tutoriali, gdzie doszedlem do momentu z bootrec /fixboot, ale nic nie dziala, dalej jest zablokowane.

Probuje teraz klasyczna metoda przywrocic system z zachowaniem plikow i nie moge zaznaczyc dysku, bo pojawia mi sie
"musisz włączyć ochronę systemu na tym dysku"

Jak moge wlaczyc te ochrone przez cmd? Nie moge tego wygooglowac.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bullets: Na włączenie ochrony już za późno. Musi być ona uruchomiona na poprawnie działającym systemie.

Jeżeli masz problem z uruchomieniem to lepiej zacznij od tego dlaczego przywracasz system? BSODy się jakieś pojawiły? Nagle przestał się uruchamiać?

edit: doczytałem inne Twoje wpisy. Staraj się trzymać wszystko w jednym wątku, to pomoże też innym.
W
  • Odpowiedz
@musztarda_1: Wczoraj laptop jeszcze dzialal. Wieczorem instalowalem office 365 przez licencje uczelniana, wszystko cacy wiec wylaczylem. Dzisiaj rano juz sie nie chcial uruchomic i wywala mi te informacje jedynie:
C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Blue scr nie bylo zadnego.
  • Odpowiedz
@bullets: Przy błędzie wybierz opcje zaawansowane i opcje uruchamiania, tam powinieneś mieć do wyboru kilka różnych pozycji zacznij od pozycji 9 "wyłącz automatyczne uruchamianie po awarii". Spróbuj uruchomić system normalnie i zobacz czy pojawi się BSOD. Jeżeli tak - treść zapostuj tutaj. Jeżeli nie będzie żadnego to musiałbyś zrobić to samo, tylko wybrać opcję 2 - włączenie logowania uruchamiania (bądź coś podobnego w wersji PL).

Tylko żeby ten plik później
  • Odpowiedz
@musztarda_1: Przetestowalem obydwie opcje, 2 i 9, tak jak napisales. Niestety nic nie pomoglo. Nie wiem czy to dokladnie BSOD, ale po prostu mam opcje do wyboru, uzycie urzadzenia i wylaczenie komputera.

Pobieram wlasnie windowsa. Na pewno nic sie nie usunie? To moj drugi laptop, ale niestety nie mam porobionych backupow, a mam na nim wazne dane, ktorych nawet nie mam na innym obecnym laptopie. Opcja przerzucenia danych z dysku
  • Odpowiedz
@bullets: Tylko i wyłącznie pod warunkiem, że nie sformatujesz partycji. Możesz nawet ręcznie zmienić nazwy folderów z plikami, jeżeli nie jesteś pewny działania instalatora Windows. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz