Wpis z mikrobloga

#przegryw #historia #wojsko
Miraski, postanowiłem wrócić do mojego pomysłu zbudowania repliki polskiej tankietki TKS z okresu II wojny światowej w skali 1;1. (aczkolwiek nie do końca wiernej, silnik i materiały z jakich ją wykonam będą inne). Aktualnie jestem w trakcie zbierania wzorów i planów. Najprawdopodobniej zewnętrzny pancerz oparty na spawanej ramie wykonam z płyty OSB, którą pokryję cienkimi arkuszami blachy. Najtrudniejsze będą na pewno budowa zawieszenia i gąsienic, oraz układ jezdny (silnik z jakiegoś motoru 125 cm, albo jakiegoś starego fiata ze szrotu, byleby jeździło).
Co myślicie? Czy taki pomysł miałby w ogóle sens? Potrzebowałbym jakiegoś Miraska znającego się dobrze na mechanice, który pomógłby mi z kwestiami napędu, ale poza tym jestem samowystarczalny. Czy są tu osoby, które chciałyby śledzić budowę tego projektu? :) Myślę, że w kwestii uzbrojenia można wykonać atrapę CKM-u, a pod nią ukryć jakiś karabinek ASG. Zakładam także autorski tag #anonciobudujetksa.
Zapytacie po co? To proste. Tworzę podstawę naszych sił pancernych na wypadek Betauprising ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A.....1 - #przegryw #historia #wojsko 
Miraski, postanowiłem wrócić do mojego pomysł...

źródło: comment_xLVUFo8tikLIRnHy2DktMew1Zi9vApSR.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach