Wpis z mikrobloga

#przegryw #historia #wojsko
Miraski, postanowiłem wrócić do mojego pomysłu zbudowania repliki polskiej tankietki TKS z okresu II wojny światowej w skali 1;1. (aczkolwiek nie do końca wiernej, silnik i materiały z jakich ją wykonam będą inne). Aktualnie jestem w trakcie zbierania wzorów i planów. Najprawdopodobniej zewnętrzny pancerz oparty na spawanej ramie wykonam z płyty OSB, którą pokryję cienkimi arkuszami blachy. Najtrudniejsze będą na pewno budowa zawieszenia i gąsienic, oraz układ jezdny (silnik z jakiegoś motoru 125 cm, albo jakiegoś starego fiata ze szrotu, byleby jeździło).
Co myślicie? Czy taki pomysł miałby w ogóle sens? Potrzebowałbym jakiegoś Miraska znającego się dobrze na mechanice, który pomógłby mi z kwestiami napędu, ale poza tym jestem samowystarczalny. Czy są tu osoby, które chciałyby śledzić budowę tego projektu? :) Myślę, że w kwestii uzbrojenia można wykonać atrapę CKM-u, a pod nią ukryć jakiś karabinek ASG. Zakładam także autorski tag #anonciobudujetksa.
Zapytacie po co? To proste. Tworzę podstawę naszych sił pancernych na wypadek Betauprising ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A.....1 - #przegryw #historia #wojsko 
Miraski, postanowiłem wrócić do mojego pomysł...

źródło: comment_xLVUFo8tikLIRnHy2DktMew1Zi9vApSR.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@samuraj24: ale to będzie trzymało się na ramie i będzie pokryte warstwą blachy, pokrytej substancją symulującą wygląd odlewanej stali. Ta płyta będzie tylko, żeby deszcz do środka nie padał :P
  • Odpowiedz
@Antonio211: fajny pomysł ale wątpię, że konstrukcja z płyt wytrzyma więcej niż parę kilometrów (silnik wibruje, napęd powoduje naprężenia) musiałbyś być genialnym inżynierem, żeby zaprojektować sztywną "budę" z takich płyt to już lepiej byłoby wyspawać jakąś ramę ze stali (samo podwozie z miejscem na silnik i napęd) a na to dopiero nałożyć ewentualną "budę". UPS dopiero teraz przeczytałem, że chcesz spawać jakąś ramę w każdym razie moim zdaniem powinieneś bardziej
  • Odpowiedz
@Antonio211: Siły Pancerne Stulejów na Betauprising. To tak samo żałosne jak sama idea tego zrywu, bo powstaniem to nie zostanie. Czołg z pancerzem z płyty osb! Czołg na współczesnym miejskim polu walki! Czołg z silnikiem 125! Mam takie wrażenie, że ochotnicza straż pożarna, albo zgrana ekipa w terenówkach cały batalion pancerny im. Stulejmana zatrzyma w ciągu kilkunastu godzin.
  • Odpowiedz
@Antonio211: zadaj sobie pytanie po co to robisz i co chcesz osiągnąć - zbudować poczwarę z paździerzu, którą będziesz jeździł po działce i trigerował sąsiadów, czy dążysz do zbudowania fachowej repliki, która będzie mogła pokazywać się na inscenizacjach. Jeżeli ten drugi wariant to odpuść, nie stać Cię. Koszty budowy replik pancernych, nawet na powojennych, adaptowanych podwoziach np. od wozów zabezpieczenia technicznego to są setki tysięcy złotych. Ostatnio poskładana w dużej
  • Odpowiedz
@kidnice: wyobraź to sobie jak taki duży model w skali 1;1. Coś w ten deseń jak modelarstwo, tylko w większej skali. A tamten 7tp był wierną repljiką, a ja buduje to z materiałów zamiennych i uproszczone jak tylko sie da, żeby raz
-jeździło
-zapewniało choć minimalną ochornę przed normikami w trakcie betauprising
  • Odpowiedz
@Antonio211: już podwozie i układ jezdny są masakrycznie trudne do zreplikowania, jest chyba 3 czy 4 repliki TKSów w Polsce, ale wszystkie mają układ jezdny zbudowany na oryginalnych częściach
  • Odpowiedz